Online TV

Знакове мистецтво

- Advertisment -

Їхні роботи – суцільні емоції, які вихлюпнулися на полотно. Творчий доробок Вікторії Миловицької та її сина Михайла Дагазова днями презентували в Художньому музеї. Картини розповідають не лише про внутрішній світ художників. У кожній із них – історія символів і закодовані знаки. Розгадати їх значення може кожен відвідувач. По-своєму. Аби не впливати на індивідуальне сприйняття сюжетів полотен, автори навіть їхні назви залишили в таємниці. Чи вдалося вразити публіку оригінальним мистецтвом, знає Ірина Гришко.

Вікторія Миловицька – дизайнер одягу, втім у мистецьких колах вона відома і як художниця. Це вже не перша її виставка. Жінка захоплюється батиком. У Черкасах його називають нетрадиційним. Із-під пензля майстрині на тканину лягають нестандартні образи.
Вікторія Миловицька, дизайнер, художниця: «В Європі, Азії, Америці. Батик – це просто розпис по тканині. Але можна зображувати все, ось це, наприклад, пейзаж».
Полотна Миловицької – теплі та сонячні. А ще – глибоко символічні. Улюблена тематика – рушникова. Знаки та символи й у роботах сина, молодого художника Михайла Дагазова. Сьогодні митець дебютує.
Галина Мураєнко, заступник директора Художнього музею: «Вони намагаються донести давні традиції, з усіх національностей, які є в їхніх генах, тому в їхніх роботах так багато символів».
Художники переконані: сучасні цінності віддаляють людей від їхніх коренів, вони забувають історію та традиції. Відродити стародавнє в сучасному – така мета етновиставки.

Микола Дагазов, художник: «Наприклад, на цій картині зображена річка Стикс. Це Калинів міст, назва якого походить від давнього слова «калунь» – розпечена річка, через неї проходили душі».
На виставці представлені близько тридцяти картин, кожна з яких має своє трактування. Полотна спеціально розмістили без назв, аби черкасці вільно міркували над образами.
Олександр Шепеньков, художник: «Така відкрита рана, вони нічого не приховують, увесь внутрішній світ на полотнах. Це і є мистецтво».
Попри те, що провідні мотиви експозиції – звернення до культур різних народів, колеги помітили ще одну особливість родинної творчості.
Олександр Шепеньков, художник: «Простір, щось шукають, у роботах видно крила».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас