Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниВеликодній оберіг власноруч

Великодній оберіг власноруч

- Advertisment -

Прадавні таємниці перетворення звичайного яйця на чарівний оберіг освоюють маленькі та дорослі черкащани. У Художньому музеї майстриня Христина Шинкарчук проводить для всіх охочих передсвяткові майстер-класи з писанкарства. За словами організаторів, навчаючись магічному мистецтву саме у період Великого посту, люди очищуються духовно. Адже здавна власноруч створену писанку вважають особистою молитвою майстра Богу. Перші писанки найменших черкащан бачила Євгенія Гнєушева.

Христина Шинкарчук, майстриня: «Накладаємо тільки віск, не парафін (з парафіну свічки роблять). Віск – це натуральний продукт».
Писанкарка – та ж сама чаклунка. Повчає дітей майстриня із семирічним досвідом Христина Шинкарчук. Ця магія – світла, дарує лише позитив і віру в майбутнє. А ще – оберігає від усіляких негараздів. Але сідати за писанку слід лише із чистими думками. І малювати все, що на думці.
Христина Шинкарчук, майстриня: «Це можуть бути крапочки, квіточки, пташки. Треба вам спочатку сам процес зрозуміти».
Власні магічні секрети майстриня також має.
Христина Шинкарчук, майстриня: «Я про ці секрети дізнаюся щоразу, коли пишу щось нове, щось нове знаходжу, читаю. Техніка нова, за раз ми можемо лише спробувати це зробити».
Поціновувачів писанкарства з кожним роком стає все більше, радіють організатори. І продовжують навчати всіх охочих – і дорослих, і дітей.

Христина Шинкарчук, майстриня: «Перший рік у музеї провели всього кілька майстер-класів. А цього року до нас дуже багато людей телефонують і просяться».
Майже в усіх народів яйце вважалось джерелом життя, символом сонця, початком світу. Християни ж завжди бачили в ньому пам’ять вічного життя, спасіння та воскресіння. Ці діти, які вперше тримають у тремтячих руках писачок, теж розуміють глибокий зміст процесу.
Другокласник Даня до майстер-класу підготувався найстаранніше – навіть одягнув захисний одяг. Не злякався писанкар, коли писачок загорівся.
Воно й не дивно, наголошують організатори заходу. Адже писанкарство вимагає не тільки певного художнього вміння та навичок, але передусім витримки та старанності.
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Створити традиційний оберіг – писанку – нескладно. Для цього потрібно трішки терпіння, міцні нерви та чимало натхнення».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині затримали браконьєрів: наловили риби на 2,3 млн грн

Патрулюючи прибережну зону річки Сула в адміністративних межах села Кліщинці, інспектори помітили двох осіб, які, ймовірно, займалися незаконним виловом...

У Черкасах побудують третій “МакДональдз”

У Черкасах побудуть ще один “МакДональдз”. Про це журналістам видання “ВиЧЕрпно” стало відомо з власних джерел. Заклад збудуть за адресою...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас