Великодній оберіг. Черкасці вчаться мистецтву писанкарства. У передсвяткові дні у Краєзнавчому музеї традиційно майстри писачка дають відкриті уроки давнього мистецтва. На майстер-класах побувало вже близько двох тисяч черкасців, серед них і Наталя Кириленко.
Черкасці готуються до Великодня. У Краєзнавчому музеї традиційний майстер-клас із писанкарства. Йому тут навчають черкаських дітей. Під час заняття дівчата не лише власноруч розмалювали писанки, а й дізнались багато цікавих фактів із історії виникнення писанкарства. Про традиції детально розповіла майстер давнього мистецтва Ольга Мартинова.
Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Наші черкаські писанки такі своєрідні. Вони великі за поділом, не мають дрібного малюнка, але мають сильну знакову систему – це дубовий листочок, це безкінечник, це сорока, клинці».
Черкаські дітлахи із захопленням долучилися до таїнства створення великодньої писанки, виготовивши свій власний маленький шедевр. 12-річна Анастасія цікавиться етнографією. Вже третій рік поспіль відвідує уроки давнього мистецтва. Вірить у магічну силу писанки. Минулоріч дівчина загадала, щоб у сім’ї все було гаразд. Цьогоріч Анастасія намалювала «дерево життя».
Анастасія, учасниця майстер-класу: «На мою думку, коли ведеш якусь лінію, ти повинен думати про щось приємне або про те, що ти хочеш побажати людині».
На майстер-клас дівчина прийшла з мамою.
Тамара Кульгіна-Коваленко, мати: «Нам цікаво. Пасха для нас – це велике свято, щоб воно було більш святковим, для цього ми і приходимо, щоб не просто підписати листівку, а й подарувати близьким крашанку або писанку з якимись побажаннями».
Майстер давнього мистецтва Ольга Мартинова запевняє: писанки, зроблені власними руками, мають магічну силу. Раніше їх дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я та краси. Вони здатні оберігати людей від лиха та створюють позитивну атмосферу в родині. Тим, хто мріє про поповнення в сім’ї, радять малювати символ чоловічої сили – дубовий листочок.
Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Якщо по писанці зробити безкінечник, то коли людина з поганими думками в хату зайшла, глянула на писанку та забула, що вона погане хотіла. Це погане ходить по писанці, бо там безкінечник».
Зроблена власноруч писанка може бути гарним подарункам на Великодні свята.