Усі – на картоплю!

- Advertisment -

Черкащани взялися за лопати. Вони йдуть саджати картоплю. Зараз для цього найкращі умови. Проте з кожним роком усе більше людей думають над тим, аби збавити темпи та саджати картоплі менше. Кажуть: роботи біля неї з весни й до осені, а вигоди майже ніякої. Та й продається бульба потім за копійки. З городниками спілкувалася Юлія Доброскок.

Весна – пора роботи для городників. У розпалі сезон картоплесадіння. Черкащани активно починають трудитися для майбутнього врожаю. Погода сприяє.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: «Саджати потрібно. Оптимальні терміни настали. На сьогодні ґрунт достатньо прогрітий. Його температура на глибині 10 сантиметрів 10-12 градусів тепла».
Хто вже посадив бульбу або зробить це найближчим часом, не прогадає, кажуть у гідрометеоцентрі. Картопля встигне прийнятися, адже в першій декаді травня фахівці прогнозують заморозки.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: «Слід враховувати, що картопля боїться заморозків, її бадилля чорніє та гине навіть при температурі 2-3 градуси морозу».
У родині Ольги Ерастівни висадження картоплі – традиція. Щовесни до неї в Руську Поляну працювати приїздять діти й онуки.
Ольга Ерастівна, городниця: «Чоловіків нам треба, щоб плуга тягати…Ось так: картопелька до картопельки».
Повчає: кидати в лунку насіннєву картоплю слід красиву – з міцними паростками. Для наших чорноземів найбільше підходять сорти середньої групи: «Фантазія», «Слов’янка» чи «Оберіг». Із пізніх сортів – «Червона рута», «Джерело» або ж «Ювілейна». У цьому році, каже жінка, картоплі вони саджатимуть менше. Торік крохмалистою засадили 10 соток, цього року засадять лише 8. Не розраховують і на прибуток.

Ольга Ерастівна, городниця: «У минулому році був збиток. Затрати не окупилися».
Збиткує на картоплі і Іван Кучеренко. Саджає картоплю, каже, лише за звичкою – щоб не віддавати свої сотки на поталу бур’янам.
Іван Кучеренко, городник: «Ну, саджаю, щоб земля не гуляла».
Ще не посадив, а вже підраховує, у скільки йому обійшлося підготувати саму землю.
Іван Кучеренко, городник: «Машина гною – 900 гривень. Зорати – 150 гривень».
Через витрати, говорить чоловік, наступного року буде подумувати про зменшення площ картоплі. А ось пані Надія менше городини збере вже цієї осені. Вони з чоловіком вирішили цього сезону посадити лише 5 соток картоплі. Та й то, аби не пропала в погребі торішня.
Надія, городниця: «Картоплю немає, де подіти… Зараз же вона така дешева».
Біля бульб, говорить трудівниця, роботи на ціле літо: важкої, однак у підсумку невдячної. Та є і плюси. Своя картопелька виростає без хімікатів, екологічно чиста. Радіє: буде, чим сім’ю годувати.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 5 гектарів вигоріло: на Черкащині ліквідували 14 пожеж в екосистемах за добу

Протягом минулої доби рятувальники Черкащини 14 разів залучалися до гасіння пожеж у природних екосистемах. Загальна площа займань склала понад...

На Черкащині на трасі «Київ–Знамʼянка» загинув чоловік

Поблизу села Ребедайлівка сталася смертельна аварія за участі двох автомобілів. Про це повідомляє поліція Черкаської області.  За попередніми даними, 56-річний...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас