Українці поставили двійку парламенту за його роботу. Такі дані оприлюднили активісти громадянської мережі «Опора». За активністю слуг народу фахівці слідкували останні півроку. Не оминули і черкаських депутатів. Хто з них ігнорує парламентські обов’язки, а хто трудиться на благо виборців у поті чола – в наступному сюжеті.
Двійка Раді за роботу. Трійка з натяжкою її голові Володимиру Рибаку за самостійність. Такий вердикт українського суспільства. Промоніторили роботу всіх гілок влади в «Опорі». Тут кажуть: депутати-списочники цього року активніші та відповідальніші, ніж мажоритарники.
Сергій Варич, керівник аналітичного відділу Черкаського представництва ГМ «Опора»: «Без поважної причини не пропустили жодного пленарного засідання депутати Сиротюк і Томенко. А найбільше засідань пропустив Володимир Зубик».
Із п’яти мажоритарників від Черкащини, які отримали заповітний мандат, найбільше законопроектів до Ради подав переможець по Уманському округу Антон Яценко. Та завдання депутатів не лише в роботі з паперами, запевняють опитані «Опорою» фахівці.
Ольга Айвазовська, керівник виборчих програм ВГО ГМ «Опора» «Багато хто вважає, що депутатам треба працювати з виборцями лише у приймальнях. Але це лише одна з форм роботи депутата. Експерти вважать, що депутат передусім має працювати активно в комісіях і на пленарних засіданнях. І лише на третьому місці – робота в округах».
Обіцянки, які тоді ще кандидати в депутати щедро роздавали своєму черкаському електорату, так і залишилися обіцянками, стверджує їхній колега Юрій Сиротюк.
Юрій Сиротюк, народний депутат України: «На одного мешканця Донеччини дали по 218 грн. субвенції з держбюджету, а на кожного черкащанина – по 45 грн. Тобто вп’ятеро менше. А голосували за все це і мажоритарники з Черкащини, які обіцяли виборцям захищати їхні гроші».
На думку експертів, виборцям бракує інформації про виконання передвиборчих програм. Приховані від суспільства і дані про кошторис Верховної Ради та доходи членів сімей народних обранців.