додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд

У розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд

0

У розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд. Медики кажуть: одна з найпоширеніших причин – надмірне захоплення кондиціонерами. Бо любителі прохолоди не вміють правильно користуватися такою технікою. Усе про клімат-системи вже знають наші кореспонденти.

Приємна прохолода в кімнаті далася взнаки, розповідає Марія. Хоч на вулиці літо, дівчина застудилася. А все від того, що спала під кондиціонером.

Марія Голуб, жителька м. Черкаси: «Уранці я прокинулася із закладеним носом і хворим горлом».

Оклигувала добрих два тижні. А тоді ще декілька разів дівчина хворіла з цієї ж причини. Сьогодні, зізнається, боїться кондиціонерів, як вогню.

Марія Голуб, жителька м. Черкаси: «Я взагалі віялом користуюся або протяги роблю. Кондиціонерів у нас навіть удома немає».

Кондиціонери можуть накоїти лиха, якщо їх неправильно експлуатувати, застерігають медики.

Дмитро Задериголова, заступник директора КНП «Перша Черкаська міська лікарня»: «І пневмонією хворіють. Але це, як правило, пов’язане більше з переохолодженням. Або люди перебувають під прямим повітрям кондиціонерів».

Щоби не хворіти, фахівці з кондиціонування радять запам’ятати кілька правил. По-перше, правильно встановити пристрій. Щоби струмінь холодного повітря розсіювався по кімнаті, а не потрапляв прямо на людину. По-друге, провітрювати приміщення. І найголовніше – регулярно та вчасно змінювати фільтри.

Роман Янголь, фахівець із кондиціонування: «Людина має при частій експлуатації кондиціонера чистити оцей фільтр разів 3-4 на місяць. У всіх є душ. Перевернули. Душем з цього боку вимили. А якщо пил вже туди вклеївся, то можна губкою або м’якенькою щіточкою все це охайно вимити».

А от щодо бактерій і вірусів, то їх боятися не варто. На фільтрах кондиціонерів збудників небезпечних інфекцій немає.

Дмитро Задериголова, заступник директора КНП «Перша Черкаська міська лікарня»: «Вони не заражені ні бактеріями, ні вірусами».

Роман Янголь, фахівець із кондиціонування: «Сальмонел і грибків у кондиціонерах немає. І це не від того, що я цим займаюся та захищаю. Відбувається яка ситуація: пил і волога поєднуються. Там заводиться грибок. Він для людини безпечний. Але він може розмножуватися тільки при температурі 12-13 градусів».

Тому періодично кондиціонер потрібно протирати або спеціальним спреєм, або звичайним спиртом. Оптимальний температурний режим для кліматсистем, переконують фахівці, –24 градуси на холод і 27 градусів на тепло.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version