додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У "Мистецькому арсеналі" презентували потенціал Чигиринщини (ВІДЕО)

У "Мистецькому арсеналі" презентували потенціал Чигиринщини (ВІДЕО)

0

Місце сили – Чигиринщина. Про нього черкаські активісти говорили у столиці. Там у Національному комплексі "Мистецький Арсенал" вони презентували безпрецедентний проект розвитку Богданового краю. Детальніше – у сюжеті.

Чигиринські смаколики – для столичних гостей. У "Мистецькому Арсеналі" сьогодні частують дарами сонця і землі. Їх, каже пані Марія, до столиці везли прямісінько із чигиринських пасік.

Марія Павловська, бджолярка: "Мед, медовуха, креми різні робимо, воск – всі продукти бджільництва. Є пилок! Вибір великий"

Натомість пані Марія столичний бомонд дивує рукотворними виробами. Найбільше уваги – до ляльки бажань.

Марія Олексієвна, мисткиня: "Для того, щоб вона виконувала бажання, необхідно подарувати їй щось – бусінку або стрічечку. Я, коли першу зробила, поклала туди один долар і думаю, що це посприяє тому, що я багатіла"

А поки на дворі ярмаркують, у павільйоні "Мистецького Арсеналу" презентують проект розвитку Чигиринщини. Його натхненник – голова громадянського руху "За процвітання Черкащини" Наталія Нетовкіна. Усі проекти покликані дати людям робочі місця та надію на нове життя.

Наталія Нетовкіна, голова ГР "За процвітання Черкащини": "Долучитися до відродження нового, нашого улюбленого Чигиринського регіону. Вирішили, що пріоритетними напрямками розвитку буде нова освіта, туризм, сільське господарство та нова енергетика"

Аби перетворити мальовничий куточок на справжнє місце сили, активісти разом із експертами розробили більше десятьох бізнес-проектів. Кожен спрямований на розвиток та популяризацію Богданового краю. Серед них – створення на Чигиринщині ліцею та екологічно чистої енергетики.

Дмитро Науменко, представник фінської компанії: "Біогазовий завод. Основне його призначення – це переробка муніципальних відходів, органічних відходів, сільського господарства, харчового, тваринництва"

Для мандрівників, щоб вони могли насолодитися краєвидами Чигиринщини, активісти пропонують кілька туристичних маршрутів.

Юлія Алексеєва, член експертної ради при комітеті ВР України: "Дуже багато туристичних пам’яток, найкращі види для фото та немає високих бугрів, на яких важко їздити на велосипеді. Це сама екологічно чиста територія України"

Розробили також і проект кластеру зелених садиб і геокупольних будинків. А для прихильників здорового харчування і органічних продуктів – нові технології пасічного господарства. Вони, кажуть експерти, не мають аналогів в Україні.

Олег Коломієць, керівник проекту: "Пасіка виготовляє перечень меду, фітомедів, які в Україні поки не розвинуті, наприклад: із алое, кропиви, чебрецю"

Від презентації до благодійного аукціону. На кону – унікальні витвори. Виручені кошти – на розвиток Чигиринщини. Спільна робота меценатів і експертів, вважають ініціатори, дасть новий поштовх Богдановому краю.

Олег Скрипка, співак: "Ми можемо бути територією новаторства для світу. Ми можемо світу показувати, як можна сміливо крокувати вперед"

Олег Петренко, народний депутат: "Те, що я побачив сьогодні, це так, знаєте, по-сучасному, по науці. То, як треба підходити до того, щоб дійсно був розвиток регіону"

Активісти громадянського руху "За процвітання Черкащини" закликають до співпраці як закордонних, так і місцевих інвесторів. Усе, кажуть, задля розвитку Богданового краю – аби відкрити Чигиринщину як справжнє місце сили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version