Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкаській обласній дитячій лікарні нарешті з’явився робот-тренажер «Локомат»

У Черкаській обласній дитячій лікарні нарешті з’явився робот-тренажер «Локомат»

- Advertisment -

Медичне свято. Обласна дитяча лікарня нарешті отримала найголовніший і найдорожчий апарат для лікування дітей із вадами центральної нервової системи – тренажер-робот «Локомат». Вартісне обладнання з’явилося в лікарні за сприяння президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. Деталі – в наступному сюжеті.

Шестирічний Максим першим в Україні випробував унікальний робот-тренажер «Локомат». Такий апарат поки що єдиний у країні. Унікальне обладнання з’явилося в Черкаській обласній дитячій лікарні за підтримки президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. За словами головного лікаря Сергія Маркова, «Локомат» – це шанс на повноцінне життя для дітей із вадами центральної нервової системи.

Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Мало хто вірив, що ми це реалізуємо, дай, Боже, на 20-30%. І завдяки тому, що в нас з’явилася можливість ознайомити з цією ідеєю Валентину Борисівну та керівництво «АЗОТу», мрія збулася».

Тренажерна система складається з бігової доріжки, над якою пацієнт фіксується системою ременів. Апарат імітує природну ходу, в якій може регулюватися не тільки швидкість, а й стиль рухів. «Локомат» спрямовує свою роботу на поліпшення кровообігу та підвищення тонусу м’язів. Ноги дитини під час тренування посилають у мозок нервові імпульси, які стимулюють неуражені ділянки кори, в результаті чого ті поступово вчаться керувати ногами.

Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Буде ще допостачання, потім буде етап навчання спеціалістів, це дуже важливо. Обладнання може бути будь-яке, але якщо люди не зможуть правильно його застосувати, то користі від нього буде мало».

Унікальний реабілітаційний комплекс обійшовся ПАТ «АЗОТ» у вісім мільйонів гривень. Як зазначила Валентина Жуковська, тепер головне, щоб апарат став корисним.

Валентина Жуковська, президент ПАТ «АЗОТ»: «Ми хочемо, по-перше, щоб центр був безкоштовним. Лікування, наприклад, у комерційних центрах, дуже вартісне – 19 тисяч гривень коштує один курс. Дитині, яка потребує такого курсу два рази на рік, то для її батьків це сума не підйомна. Тому в нашому закладі лікування безкоштовне. По-перше, він має унікальне обладнання, яке ви бачите. Це обладнання, яке може дарувати надію».

Реабілітаційний центр зможе приймати хворих дітей як на стаціонарне лікування, так і на амбулаторне. Щомісяця тут проходитимуть процедури 50-60 хворих. Причому не лише з Черкас, а й з усієї області.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас