У Черкасах свято Перемоги відзначили, як годиться. У місті традиційно відбувся святковий парад і масове покладання квітів до Пагорба Слави. Подробиці святкування у викладі Юлії Доброскок.
Річницю Великої Перемоги в Черкасах традиційно відзначили масово. Від Соборної площі стартував урочистий парад. Попереду колони рухалась військова ретро-техніка. За нею йшли ветерани, військовики, владці та простий люд. Учасники параду рушали вже звичним маршрутом до Пагорба Слави. Саме тут завершилась святкова хода. Далі учасники поклали квіти полеглим у війні солдатам. Узяв участь у ході та покладанні квітів героям і Сергій Одарич. Далі під прапорами міста Черкаси він зі своїми однодумцями та прихильниками окремою колоною спустився до Долини троянд.
Сергій Одарич: «Хотілось би в цей день пригадати всіх, хто віддав свої життя за свободу та можливість сьогодні жити під мирним небом».
Святкували Перемогу цього дня від малого до великого. Адже війна наробила горя майже в кожній родині.
Ольга Григорівна, жителька м. Черкаси: «Пам’ять бережемо. Будемо й далі пам’ятати померлих, які віддали за нас свої життя…»
Сергій, житель м. Черкаси: «Діди мої воювали. Один зник безвісти, інший повернувся з війни калікою».
Тетяна, жителька м. Черкаси: «Така тривога, що не можу й говорити. Війна згадується. Для мене це важко взагалі». Святкувати Перемогу та покласти квіти до меморіалу героям прийшли й ветерани.
Сивочолі герої в нагородах кажуть: 9 травня 45-го – то найщасливіший день в їхньому житті. Костянтин Павлович Кисельов завжди згадує цей день із великою радістю та гордістю.
Костянтин Кисельов, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Что вы? Столько было эмоций, радости! Кто плакал, кто от счастья пел…».
Не забуде до віку цей день і Марія Михайлівна Підоплічко.
Марія Підоплічко, учасниця війни: «9 травня був плач. Від щастя всі плакали та радості. Це таке свято… жодної родини немає, яка б не знала горя й у кого хтось не загинув на фронті».
Урочистості 9 травня продовжували святкові концерти. Відбулись вони як у Долині троянд, так і в решті міських зон відпочинку. Там можна було покуштувати солдатської каші та поспівати воєнних пісень. Увечері в Долині Троянд спалахнули вогні салюту.