Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах на місці історичної будівлі зведуть готель

У Черкасах на місці історичної будівлі зведуть готель

- Advertisment -

Із середмістя Черкас зникла столітня споруда. На місці старовинної іудейської комуналки зводять готель. Будує його черкаська фірма на замовлення підприємця. І хоч усі дозволи підрядник має, а сама будівля, кажуть там, на ладан дихала, – історики виступили проти забудови. Чому – Олена Берестенко розкаже.

Ці світлини черкаський історик Назар Лавріненко зробив кілька днів тому. І відразу виклав у соціальні мережі. На фото – напівзруйнована будівля у середмісті Черкас. У ній, переповідає краєзнавець, століття тому мешкали черкаські купці-іудеї. Тож споруда, упевнений пан Назар, важливий свідок історії.

Назар Лавріненко, історик: "Іудейська історія нашого міста вона не вивчена, практично не відтворена. А, повірте, наше містечко було один із крупних іудейських міст повітових центрів Правобережжя. І історія іудейської громади Черкас вона варта уваги".

За кілька днів історичну споруду у середмісті Черкас будівельники змінили до непізнаваності. Тут згодом зведуть готель. На будівництво, кажуть забудовники, мають усі необхідні дозволи. Та й споруда, додають на фірмі підрядника, ще рік-два й завалилась би сама. Мовляв, прогнила до останнього дерев’яного бруска. І вже 13-ий рік, за висновками фахівців, як аварійна.

Леонід Лукієнко, начальник виробничого відділу ПП "Надія": "Служба охорони не заперечує проти. Тобто, ця ділянка може бути забудована відповідно до чинного законодавства".

Нові апартаменти, що упродовж року з’являться на Фрунзе, ідеально впишуться в архітектурний ансамбль Черкас, обіцяють забудовники. Решткам матеріалу, що вціліє при знесенні, планують дати нове життя.

Леонід Лукієнко, начальник виробничого відділу ПП "Надія": "Все, що цінне там може бути, типи цегли столітньої, її збирають вручну, складають на підноси, щоби можна було використати зокрема й для цієї забудови, фрагментами. Щоби зберегти".

А зберігати, кажуть історики, на Черкащині є що. Хоч реєстри архітектурних пам’яток, що потребують охорони, не оновлювались з 80-их. Тож нічийними та безстатусними залишаються сотні унікальних пам’яток. Врятувати їх від загибелі, упевнені історики, може лише небайдужість владців.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Погода на Черкащині: регіон перебуває під впливом антициклону

8 травня погоду на Черкащині визначає гребінь антициклону «RICCARDA», що забезпечує сонячну та суху погоду. Про це повідомляє Черкаський...

Унаслідок атаки дронів на Уманщині постраждала людина та пошкоджено інфраструктуру

Увечері Уманський район зазнав атаки ударних безпілотників, внаслідок чого пошкоджено корпус навчального закладу та вибито вікна в одному з...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас