Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах митці-початківці представили своє бачення війни

У Черкасах митці-початківці представили своє бачення війни

- Advertisment -

Діалог поколінь. У Черкасах митці-початківці представили своє бачення війни. У Художньому музеї триває виставка-інсталяція «Рівновага». Ініціював її німецький благодійний фонд «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Протягом року молодь спілкувалася з людьми, які пережили війну. Натхненні розповідями стареньких, молоді люди створили низку малюнків, вишивок, виробів із бісеру і сплетених речей. Їх бачила Наталя Кириленко.

Минуло вже майже сімдесят років після війни. Та й досі черкащанка Любов Гармаш без сліз згадувати про неї не може.
Любов Гармаш, жителька м. Черкаси: «У каждого человека своя судьба, я родилась в то время, когда судьба дарила не очень приятные сюрпризы. Было голодное детство. Когда мне было 13 лет, началась война».
Історію її життя сьогодні на полотні спеціально втілили студенти-дизайнери. Тут і страшні роки війни, голодомору, два з половиною роки важкої праці в Німеччині. Таких історій із життя стареньких тут чимало. Об’єднує їх війна, голод і холод. Аби не загубилися правдиві відомості про пережите, і створили проект «Пересувна виставка творчих робіт людей, які постраждали від нацизму та тоталітаризму в п’яти містах України». Зініціював його німецький благодійний фонд «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».
Тетяна Бугеря, виконавчий директор відділення всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», м. Черкаси: «У процесі цього проекту ми організовували зустрічі літніх людей, які пережили війну, окупацію, з дітьми. Вони вже за тими розповідями малювали почуте».

Участь у проекті взяли учні та студенти з п’яти міст України. Окрім черкаських, малювала історії з життя старих людей і молодь із Глухова, Житомира, Івано-Франківська та Криму.
Ірина Пієвська, координатор проекту: «Тут люди, які пережили концтабори, які були у вигнанні. Ось ця стіна – це відповідь цих дітей на ті розповіді, які вони почули».
Нині кращі роботи експонують у Художньому музеї. Черкаси – перше місто, де ці роботи представили глядачам. Побачити їх тут можна буде до 20 вересня. Потому пересувна виставка-інсталяція попрямує до Глухова. Далі їх чекатимуть у Житомирі, Івано-Франківську та Криму.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Фізична активність і психологічний добробут: черкащанам нагадали запоруки здоров’я (ВІДЕО)

Україна вже всьоме бере участь у Європейському тижні громадського здоров’я. Черкащина — серед найактивніших регіонів. На один із заходів...

Продавали фіктивні довідки: на Черкащині викрили дві “схеми” для ухилянтів

СБУ та Національна поліція ліквідували ще дві масштабні схеми ухилення від мобілізації, які діяли на території Черкаської області. Повідомляє...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас