Любителів екзотики в Черкасах більшає. Усе частіше люди роблять своїми домашніми улюбленцями геконів, василісків шоломоносних і жаб-дереволазів. Та найбільше припали до душі черкасцям, кажуть зоологи, павуки-птахоїди. Чим таким приваблюють членистоногі красені, з’ясовували наші кореспонденти.
Серед черкасців більшає власників екзотичних домашніх улюбленців. Бо вони просто знахідка для містянина. Вигулювати не треба, годувати часто – теж. Деяких екзотичних тварин можна придбати в міському зоопарку. Тут розводять геконів мадагаскарських, василісків шоломоносних, жаб-дереволазів і агам бородатих. Цих істот найчастіше й заводять у себе вдома черкасці, кажуть зоологи. Попит на тваринок стрімко зростає. Та всі рекорди продажів б’ють павуки-птахоїди.
Марина Дмитренко, зав. відділення акватераріуму: «Усе частіше вдома заводять павуків-птахоїдів. Створюю навіть цілі колекції».
Це – павук-птахоїд мексиканський кольоровий. Він найчастіше стає членом черкаських родин. Попри те, що агресивний та отруйний. А його волохатий покрив часто викликає алергію. Єдина перевага – павуки мало та рідко їдять. А для їхнього комфорту достатньо тепла та певного рівня вологи. Таких звірів черкасці купують у місяць із півдесятка, підраховують працівники зоологічного парку. Ціни на тарантулів прийнятні. Усе залежить від їх виду та віку. У середньому один вартує від 50 гривень. Крім павуків-птахоїдів, черкасці селять у домівках рідкісних папуг, змій, хамелеонів та еублефарів. Утім нерідко люди, жалкують зоофахівці, виявляються не готовими до сусідства з екзотами. Часто тваринок приносять назад до зоопарку.
Марина Дмитренко, зав. відділення акватераріуму: «Говорили, що вони не справляються. Усе через те, що тварини-екзоти вимогливі, часто хворіють».