Черкаси приймають у дарунок лавочки. Перші вироби з іменними написами днями вже з’явилися на пірсі та в парку 50-річчя. Зробити такий подарунок місту може кожен бажаючий. Варто лише купити лавку певного зразка, встановити на ній табличку з гравіювальними побажаннями та іменами власників. Далі – найприємніше: іменні лави встановлять у парку або сквері міста. На новеньких лавах одними з перших посиділи і наші кореспонденти.
Традиція встановлювати іменні лавочки віднині з’явилась і в нашому місті. Перші два витвори з написом «Рідному місту Черкаси» подарували ПП «Еліт-Транс» і «Захист Рослин». Їхні іменні лавочки стали окрасою черкаської набережної. Ще чотири лави встановили в парку 50-річчя біля мосту Кохання. Одними з перших подарунок місту зробили родини Одаричів та Радуцьких. Поставив свою лавочку і Олександр Згіблов – керівник заводу «ТЕМП», де, власне, і виготовляються їх.
Олександр Згіблов, керівник заводу «ТЕМП»: «Було кільканадцять варіантів. Хто був на території нашого заводу, міг побачити зразки: прийняті, не прийняті. Дуже багато було варіантів. Конструювали все: від нахилу спинки до кольору».
Поки що іменні лави виготовляють двох зразків, але надалі, кажуть міські чиновники, асортимент дещо розшириться. Не виключено, що з’являтимуться вироби ексклюзивного дизайну.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «З власним дизайном, я думаю, буде трошки складніше. Хоча такі речі допускаються. Але тоді людині самій потрібно буде виготовити лавочку або шукати когось, хто виготовить».
Долучитися до акції встановлення іменних лав може кожен охочий. Варто лише розмістити свою заявку на блозі Сергія Одарича або звернутися до комунального підприємства «Дирекція парків». Вартість встановлення однієї лавочки від півтори до двох тисяч гривень, залежно від дизайну.
Олександр Радуцький, керівник КП «Дирекція парків»: «Ми перерахуємо ці кошти на «ТЕМП», поставимо на баланс і встановимо лавочки в тому місці, де захоче людина».
Нову ідею люди підтримують.
Михайло, пенсіонер: «Ідея чудова. Знайдуться люди, які будуть робити лавочки. Тільки я ось дивлюсь: красиві лавочки, аби ж вони зберігалися. А то одні будують – інші руйнують. А взагалі ідея непогана».
Утім, лише ідеєю встановлення іменних лавочок міські чиновники не обмежаться. Вже наступного року на тротуарі бульвару Шевченка викарбовуватимуть прізвища людей, які допомагатимуть у його реконструкції.