додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Тваринам продовжили анестезію на півроку?

Тваринам продовжили анестезію на півроку?

0

Тварини залишились без анестезії. А все через проблеми з «Кетаміном» – основним наркозом для чотирилапих.Із початку року цей препарат заборонили вільно використовувати у ветеринарній практиці. Для цього слід оформити окрему ліцензію. Однак здобути дозвіл на використання кетаміномістких препаратів не так то й просто.У ситуації розбирались наші кореспонденти.

Більше тижняв черкаських ветклініках не використовують наркоз. На «Кетамін» – основний препарат для загальної анестезії тварин -наклали мораторій.
Єгор Єлісеєв, лікар-ветеринар ВК «Панда»: «Врачи оказались в такой ситуации…Они не могут пользоваться препаратом, на котором основана вся ветеринарная хирургия».
Ізнового року всі кетаміномісткі препаратизарахували до наркотичних. Щоб мати право їх використовувати, слід оформити спеціальну ліцензію. Для цього підприємство повинно мати статус юридичної особи та володіти підвищеними засобами безпеки. Окрема кімната з сейфом, грати на вікнах, залізні двері та кнопка виклику охорони. Та на всі ці перетворення потрібен часі гроші. Доти лікарі робити операції без наркозу відмовляються.
Єгор Єлісеєв, лікар-ветеринар ВК «Панда»: «Мы не будем делать операции. Как это будет выглядеть дальше – трудно представить. Не используя этот препарат, мы не можем оперировать».
Через заборону наркозу ветеринари скасували більшість запланованих операцій. Табу на «Кетамін» – антигуманне, кажуть вони. Адже більшість ветпроцедур проводять під наркозом.

Єгор Єлісеєв, лікар-ветеринар ВК «Панда»: «Имплантированная пластинка с фиксирующим шурупом. Так закреплена кость. На данном этапе мы делаем все возможное, чтобы отказаться от такой операции – ее отстрочить».
Ветлікарі стали заручниками ситуації. Незаконне використання та зберігання кетаміномістких препаратів карається позбавленням волі строком від 3 до 8 років, але ж чотирилапим пацієнтам потрібна допомога.
Єгор Єлісеєв, лікар-ветеринар ВК «Панда»: «Нужны более лояльные отношения властей к этой проблеме. Врачи не могут объяснять хозяину, что мы не можем спасти твое животное. Только потому, что врач не хочет сесть в тюрьму».
Нині в арсеналі ветлікарів – лише знеболювальні.
Єгор Єлісеєв, лікар-ветеринар ВК «Панда»: «Те препараты, которыми разрешено пользоваться, лишь расслабляют, т.е. животное чувствует боль, но не может двигаться».
Дворічній Стелліпорівняно пощастило. Собака мала лише незначне ушкодження кінцівки. Використовувати наркоз не довелося.
Віктор, власник собаки: «Это безобразие. Собака – это все равно, что член семьи. Это все равно, что оперировать человека без наркоза».
А осьу міській ветлікарні кажуть: препарати з «Кетаміном» ніколи не використовують.
Ольга Денисенко, заст. начальника Черкаської міської лікарні ветеринарної медицини: «Насьогодні ми не використовуємо «Кетамін»у своїй практиці. У ветеринарів є інші препарати для проведення нескладних операцій».
Складні операції тут роблять рідко. Однак в екстренних випадках опановують алхімію – комбінують дозволені препарати, вигадуючи нові схеми наркозу.
Ольга Денисенко, заст. начальника Черкаської міської лікарні ветеринарної медицини: «Якщо потрібна складна операція – ми індивідуально підбираємо знеболювальні. Залежно від діагнозу та клінічного стану».
Сьогодні мав закінчитись термін, відведений на отримання ліцензії ветлікарями. Однак урядовці у ветеринарному законодавстві пішли на поступки. Отримати ліцензію дозволилий фізичним особам. Нову кабмінівську ухвалу коментують в управлінні ветеринарної медицини.
Людмила Радняна, начальникголовного управлінняветеринарної медицини в Черкаській області: «Ухвалено рішення про відтермінування дії цієї постанови. Для фізичних осіб на термін 6 місяців, юридичних осіб – 90 днів».
Сьогодні в країні стартувала всеукраїнська публічна акція протесту ветеринарних лікарів. Тваринам припинили робити операції. Ветеринари відмовляються перетворюватись на катів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version