Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новини«Три крапки» поставили українські митці в Черкасах

«Три крапки» поставили українські митці в Черкасах

- Advertisment -

«Три крапки» поставили українські митці в Черкасах. Фестиваль сучасного актуального мистецтва та графічного дизайну зібрав близько 20 художників і фотографів. На трьох поверхах Художнього музею цінителі прекрасного побачили «Закритий простір» Володимира Яковця та «Землю» Павла Гудімова. Засновник арт-центру «Я – Галерея» є куратором великої інсталяції з експонатами про землю, ліс і полювання. Більшість робіт уперше виїхала «на гастролі». У Черкасах цінителі придивлялися та знизували плечима. Більше про сучасне мистецтво знає Юлія Кропива.

У залі ще немає натовпу естетів. Столична художниця Олена Бланк спокійно розкладає керамічні дрова.
Її проект промовисто показує сучасні тенденції мистецького світу. «На дворе трава, на траве дрова» – інсталяція з кераміки – приклад естетичного сприйняття сучасності.
Олена Бланк, художниця: «Я сказала: не всім же бути розумними. Хтось має бути красивим. Це концепція елегантності. Правда в тому, що дрова – це ніби наше життя».
Життя, емоції, образи і єдина тема – «Земля» – об’єднала 18 українських художників. Куратор проекту Павло Гудімов сам готував виставку та привіз її до Черкас. Тепер проводить екскурсію.
Павло Гудімов, куратор проекту «Земля»: «Ми бачимо звичайні лінії горизонту, далі – тіло землі. Вгорі дві руки й ангел».

Полотну Олександра Сухоліта вже 20 років. Утім картина відповідає темі, пояснює куратор. Павло Гудімов відбирав усе сам.
Павло Гудімов, куратор проекту «Земля»: «Мистецтво в усі часи має комунікувати. За допомогою мистецтва художник робить меседжі. Глядач їх зчитує і отримує емоції. Потім передає їх далі».
«Меседжі на полотні» активно отримують прихильники творчості черкаських художників. Куратор проекту «Замкнутий простір» Володимир Яковець представив картини з серії « Любов і війна» та неокласичної. У назві «Замкнутий простір» нічого символічного, пояснює художник. Для виставки декількох митців виділили в Художньому музеї лише частину коридору.
Володимир Яковець, куратор проекту «Закритий простір»: «Мистецтво нікому не винне. Воно або впливає своєю енергією, або ні. Мистецтво вічне. Картини зберігатимуться тисячі років. Потрібно відповідально ставитися, знати, для чого ти їх робиш».
Сучасне мистецтво про актуальні проблеми й естетичні вподобання, підсумовує художник. На трьох поверхах поєднали здобутки мистецьких шкіл Києва, Харкова, Львова, Одеси та Черкас. Цього разу сучасні художники поставили ще «Три крапки» у світі прекрасного.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах навіки попрощалися з уродженцем Луганщини, який боронив країну

У Черкасах провели в останню путь молодшого сержанта Дениса Гребенюка, який загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Повідомляє...

Черкаські ветерани здобули друге місце на Всеукраїнських змаганнях з волейболу сидячи

Черкаська команда ветеранів МСК «Дніпро» виборола «срібло» на Всеукраїнських змаганнях із волейболу сидячи. Повідомляє Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. Позаду...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас