Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниТиждень репродуктивного здоров’я

Тиждень репродуктивного здоров’я

- Advertisment -

Міністерство охорони здоров’я України впродовж 10-16 травня проводить Усеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Проходить він у рамках реалізації державної програми «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року». Основна мета заходу – навчити молодь берегти репродуктивне здоров’я. Подробиці – далі в сюжеті.

На репродуктивне здоров’я українців впливає багато чинників. За даними Міністерства охорони здоров’я, майже мільйон подружніх пар страждає від безпліддя, причому за останні кілька років їхня кількість зросла на кілька тисяч. Серед основних причин безпліддя – поширення ВІЛ-інфекції та інших хвороб, що передаються статевим шляхом.
Любов Дяченко, завідувач стаціонарного відділення, Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер: «За квітень цього року по області зареєстровано 16 випадків сифілісу і 13 випадків гонореї. По місту: сифілісу – 2, гонореї – 2 випадки».
Дуже важливо, каже Любов Дяченко, щоб лікування проходили одночасно і жінка, і чоловік.
Найвагомішим чинником, що впливає на репродуктивне здоров’я, залишаються аборти. Штучне переривання вагітності залишається одним з найпопулярніших методів регуляції народжуваності в нашій країні. І хоча, за статистикою, їхня кількість скоротилась у 5 разів – про шкоду годі й казати.

Репродуктивне здоров’я залежить також від загального рівня здоров’я, правильного харчування, фізичної активності та здорового способу життя в цілому. Впливає на здоров’я і екологія.
Проте проблема народжуваності пов’язана не лише зі здоров’ям та екологією. До безпліддя та інших пов’язаних із ним проблем призводять також бідність та недостатня соціальна захищеність. Сьогодні багато жінок фертильного віку просто не мають мотивації народжувати. У них немає впевненості в завтрашньому дні, в можливості народити повноцінну дитину, виховати її і дати гідне життя. Крім того, багато жінок не відчувають підтримку свого партнера.
Володимир Панасенко, лікар-акушер, Черкаський пологовий будинок № 1: «Деякі дівчата хочуть народжувати. Але тільки хлопець дізнається, що в дівчина вагітна – він її кидає. Хлопцям 23, 25, 27 років, а вони ще не готові мати дитину».
Сьогодні показник народжуваності в Україні високий. Він є найбільшим за всі роки незалежності. Лише за минулий рік народилося 530 тисяч дітей. Проте говорити про цілковите покращення демографічної ситуації зарано.
Віолетта Баракіна, завідувач обласного центру планування сім’ї: «Згідно з обласним звітом, кількість пологів зростає, дещо зменшується смертність по області».
Тим, хто піклується про своє репродуктивне здоров’я, слід вчасно проходити профілактику та вести здоровий спосіб життя. Однак найважливіше – мати бажання народжувати дітей.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Мер міста на Черкащині показав, як облаштовує парк без залучення бюджетних коштів

Міський голова Кам'янки Володимир Тірон показав, як проводиться благоустрій Нижнього парку в місті. Відео, де він інспектує об’єкт, виклали...

Бюджети громад отримали мільйони завдяки послугам кадастру

З початку 2025 року державні кадастрові реєстратори Черкащини спрямували до бюджетів понад 2,2 мільйона гривень. Ці кошти — плата...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас