Тарасова доля

- Advertisment -

У Черкасах показали останні частини поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха «Тарас». У нових виставах образ Шевченка втілили одразу три актори. Нагадаю, режисер проекту Сергій Проскурня вже поставив на черкаській сцені дві частини поеми – «Тарас. Слава» й «Тарас. Слова». За задумом драматурга, у 2014 році, до річниці з дня народження Кобзаря, презентують усі чотири частини масштабної мультимедійної вистави. Триватиме вона цілих шість годин.

Цього разу глядач побачив становлення поета від 6 до 26 років. Грати у виставі запросили аж трьох акторів. Маленького 6-річного Тарасика зіграв Ілля Скрипніченко. Життя Тараса від 9 до 14 років відтворив Максим Кузьмин. Із дитячою зворушливістю та безпосередністю юні таланти проживають Шевченкове життя.

Образ Шевченка у віці від 15 до 26 років втілив студент Київського національного університету імені Карпенка-Карого Олексій Волошин. Для нього це перша серйозна роль. Олексій зізнається: відчував цей образ, як себе.

Олексій Волошин, актор: «Це ти на сцені, це ти в різних обставинах, в яких перебувала ця людина. Я витяг це із себе. Я собі сказав, що зроблю це. Намагаюся це робити. Я просто всі свої ресурси, які в мене були на душі, в тілі, я все це поклав сюди».

Решта акторів із черкаського театру. У виставі задіяли майже всю драматичну трупу. Місцеві художники створили декорації та костюми. Сценографія, як і у попередніх двох частинах, ескіз на білому аркуші. На сцені знову з’явилися величезна куля, що уособлює сонце, символічний автентичний рушник і нові символи – червона стрічка, яблука та мотузка.

У постановці режисер задіяв двох талановитих львівських акторів – Олега Драча та Лідію Данильчук. Готували виставу за рекордні терміни – 10 днів.

Лідія Данильчук, заслужена артистка України: «На своєму творчому шляху я зустрічала багато вистав у різних умовах. Але це дуже екстремальна. Навіть для мого акторського досвіду».

Окрім органічного поєднання звуку, акторської гри та сюжетної лінії, пропустити крізь себе Шевченкове життя можна було і завдяки музиці. В антракті грав справжній кобзар Михайло Коваль.

До 200-річчя з дня народження Кобзаря український глядач побачить на черкаській сцені всі чотири частини театральної вистави. У них, за задумом режисера, буде відтворено життя та творчість Тараса Шевченка, але у зворотній хронології – від смерті до народження.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Назавжди 28: у Чигирині поховали офіцера, який поліг у бою

Сьогодні Чигиринська громада зібралася, щоб провести останнім шляхом гідного воїна, мужнього захисника України — капітана Шабашова Олексія Даниловича. Олексій Шабашов...

У Першій міській гімназії представили нову керівницю

Перша міська гімназія з новою керівницею - заклад очолила Катерина Ткаченко. Вона є кандидатом педагогічних наук, доцентом і активною...

Цікаве:

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас