Новини на ВІККАВіККА-новиниСвободі слова – так!

Свободі слова – так!

- Advertisment -

Чергову загрозу свободі слова ліквідовано. Зваживши всі обставини, виходячи з державних інтересів, депутат від «Партії Регіонів» Віталій Журавський вирішив відкликати законопроект про наклеп, схвалений Верховною Радою в першому читанні. Про це повідомляє прес-служба «Партії Регіонів». Нагадаємо, ухвалення в першому читанні цього закону викликало хвилю спротиву в журналістів і громадських діячів.

 

Кримінальної відповідальності за наклеп в Україні не буде. У вівторок автор скандального законопроекту про посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини депутат від «Партії Регіонів» Віталій Журавський вирішив відкликати документ.

«Зваживши всі обставини, виходячи з державних інтересів, я вирішив відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів у Верховну Раду будь-яка ініціатива сприйматиметься, як мінімум, із побоюванням і недовірою», – цитує народного депутата прес-служба «Партії Регіонів». При цьому він підкреслив, що залишається на тих же політичних позиціях і вважає такий закон давно назрілою необхідністю.

Під час спілкування з представниками ЗМІ в Нью-Йорку Президент Янукович, коментуючи ситуацію довкола законопроекту, відзначив.

Віктор Янукович, Президент України: «Дії Журавського повністю зрозумілі: він хоче виправити помилку, яку він допустив особисто. А депутати, можливо, коли голосували, не до кінця зрозуміли зміст».

Закон про посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію ухвалений парламентом у першому читанні 18 вересня. Він повертає кримінальну відповідальність за наклеп. Проти цієї ініціативи виступила низка міжнародних правозахисних організацій і українських експертів.

Тарас Шевченко, директор Інституту медіаправа: «Кращого механізму залякувати журналістів, ніж кримінальна відповідальність за наклеп, не існує. Це дуже проста можливість порушувати кримінальні справи, вилучати сервери в інтернет-виданнях, заарештовувати людей, садити їх до в’язниці, давати їм судимість, забороняти займатися професійною діяльністю».

Головна небезпека, на думку експертів, в тому, що українські суди далекі від незалежних. І такий закон призведе до самоцензури журналістів. Перш за все, постраждають працівники ЗМІ, які займаються розслідуваннями. При цьому закон спрямований не лише на журналістів, але і на політичних опонентів, які також будуть обмежені у критиці на адресу влади. Крім того, поплатитися можуть і звичайні громадяни.

Вікторія Сюмар, керівник Інституту масової інформації: «У той час, коли ми бачимо розвиток соціальних мереж, коли люди постійно користуються інформацією та постійно висловлюють свою думку й поширюють її, це тим паче небезпечно».

Нагадаємо, статтю про наклеп із ККУ прибрали в 2001 році. У той же час в Росії подібний закон ухвалений в липні цього року.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас