Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниСтрах дискримінації заважає ВІЛ-інфікованим черкащанам іти по допомогу

Страх дискримінації заважає ВІЛ-інфікованим черкащанам іти по допомогу

- Advertisment -

Життя з ВІЛ-інфекцією. Цієї неділі, 1 грудня, весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Із недугою офіційно борються вже чверть століття. Уперше на цю проблему звернула увагу Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році. Нині на Черкащині офіційно зареєстровано дві тисячі сімсот ВІЛ-інфікованих. Хоча насправді їх удвоє більше. Не всі поспішають на лікування: через необізнаність або страх дискримінації. Далі історія жінки, яка на собі відчула, що таке життя з ВІЛ.

Про невтішний діагноз Ганна дізналася ще 15 років тому. Виною тому були наркотики. Спробувала їх ще підлітком. Каже: такою була компанія. Спершу про свій ВІЛ-позитивний статус дізналися друзі, потому сама.

Ганна, ВІЛ-інфікована: «Я уже была готова к этому. Я знала, какой образ жизни я вела и к чему это приводит, на тот момент я была верующая, уже подготовлена, как на это реагировать. Моя жизнь не закончилась, а даже, скорее всего, началась».

Відтоді раз і назавжди жінка відмовилася від свого попереднього способу життя. Нині має родину, росте син. Абсолютно здоровий. Жінка каже: у суспільстві ніколи не відчувала дискримінації.

ВІЛ-інфікована: «Лично я не чувствую вообще на себе. Возможно, если бы у меня внутри не было этой уверенности, то и со стороны общества, я бы чувствовала то же. Те же врачи, я знаю свои права».

Таких, як Ганна, на Черкащині – дві тисячі сімсот. Це офіційно зареєстрованих. Насправді їх удвоє більше, констатують фахівці. А ще додають: толерантності від здорових людей ВІЛ-позитивним поки годі чекати.

Олена Стрижак, заступник голови Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ»: «Людина, якій поставили такий діагноз, відчуває клеймо. Дуже багато людей потребують лікування, але вони не хочуть звертатися до медзакладів, бо упереджене ставлення є. Але ми працюємо над цим, працюємо з медиками».

Тому цьогорічний Усесвітній день боротьби зі СНІДом у Черкасах пройде під гаслом «Я маю силу, силу жити». Це, насамперед, звернення до тих, хто знає про свій статус, але поки не наважився стати на диспансерний облік і не розпочав антиретровірусну терапію.

Олена Стрижак, заступник голови Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ»: «Антиретровірусна терапія – це лікування, яке ВІЛ-інфікована людина повинна приймати протягом усього життя, двічі на день. Це подовжує людині життя, і вона повністю безпечна для інших».

Тест на ВІЛ можна пройти в будь-якому медичному закладі безкоштовно.

Олена Стрижак, заступник голови Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ»: «У нас є профільні заклади – це обласний центр боротьби зі СНІДом. Він розташований за адресою: Нечуя-Левицького, 22. Там можна пройти з 8 до 15 години безкоштовно, анонімно та добровільно».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Нова послуга від АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО»: улаштування вузла комерційного обліку «під ключ»*

Пресслужба АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» повідомляє, що компанія впроваджує нову зручну послугу для побутових та непобутових споживачів — улаштування вузла комерційного...

Оборонці Черкащини знешкодили майже три десятки російських дронів

Понад шість годин поспіль Черкаська область була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Повідомляє начальник...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас