Новини на ВІККАВіККА-новиниСпілкування без бар’єрів

Спілкування без бар’єрів

- Advertisment -

В інтернаціональних сім’ях знову заговорили про мову. Люди різних національностей, які проживають в Україні, у сім’ї спілкуються рідною мовою. У суспільних стосунках ж обирають українську або ж російську. Як вирішують мовне питання у змішаних українських сім’ях – дізнавалися наші кореспонденти.

Він – грузин. Вона – українка. Іванна плюс Арчил – це формула кохання. Стосунки переросли в роман, роман – у велику любов. Усі етапи створення сім’ї минули за кордоном. У Швейцарії та США. Осіли в Україні. Нині Арчил, Іванна та дві їхні доньки в родині спілкуються між собою на чотирьох мовах.

Арчил Цинцадзе, чоловік: «Иванка такой человек, который относится с большим пониманием к тому, что я – грузин. Дети понимают. С детьми общение у меня абсолютно на грузинском. Иванна общается на украинском».

Іванна Климпуш-Цинцадзе, дружина: «Я думаю, тільки за рахунок того, що кожен із нас настільки любить своє, ми вміємо поважати інше, тому мовне питання взагалі не стоїть».

Російська в родині Климпуш-Цинцадзе – мова міжнаціонального спілкування. Так Арчил та Іванна познайомилися. Живучи за кордоном, спілкувалися англійською. Згодом перейшли до знайомства, відповідно, з українською та грузинською.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, дружина: «Я вчу грузинську, бо мені ж потрібно розуміти, про що чоловік говорить з дітьми».

Діти не відстають від батьків. Соломія та Меланія, у грузинському варіанті – Саломе та Мелано – володіють англійською, грузинською та українською. Російську вивчили самі.

Арчил Цинцадзе, чоловік: «Дети уже разговаривают на двух языках. Не говоря о том, что они почему-то и непонятно как подхватили русский язык, которому в принципе их никто не учил. Они из украинской школы это принесли».

Здібності та навички поліглота на сімейному рівні вимагають додаткових зусиль. Тому обидві дівчинки навчаються у двох школах.

Іванна Кампуш-Цинцадзе: «Крім того, що п’ять днів вони ходять до української школи, ще два дні на тиждень – до грузинської».

Навчаючись за двох, відпочивають Саломе та Мелано за чотирьох. У сім’ях батьків. Саме до них, у Карпати, попрямувала після зустрічі з журналістами Іванна. Ця родина – для України типова. Ось ще одна. Чоловік – німець. Дружина – кореянка.

Віола Кім: «Я владею английским, корейским и частично немецким. Украинский на уровне понимания. У меня достаточно серьезных проблем больших, чем язык».

Тепер їх знає весь Київ. Вона – саме та «Віола Кім». Він – саме той «Ерік». Проблем на їхньому шляху було і є багато. Але жодної, яку можна назвати «мовною». Що й допомагає боротися з труднощами та ставати сильнішими.

Арчил Цинцадзе, чоловік: «У нас в семье считается так: чем больше языков мы знаем, тем больше возможностей мы имеем в этой жизни».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас