Новини на ВІККАВіККА-новиниСьогодні православні святкують Медовий спас

Сьогодні православні святкують Медовий спас

- Advertisment -

Сьогодні православні відзначають Усемилостивий спас. У народі його називають Спас Перший, Медовий або ж Маковій на честь братів мучеників Маккавеїв. Цього дня люди освячують у храмах квіти, воду, мед і мак. До того ж відсьогодні у вірян розпочинається Успенський піст. Він триватиме два тижні. Більше про традиції святкування Медового Спасу розповість Наталя Кириленко.

14 серпня православні відзначають Усемилостивий Спас. У народі його називають Медовий Спас або Маковія. Цього дня церква згадує сім братів мучеників Маккавеїв.

Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ Київського патріархату: «За традицією в цей день до храмів приносять мед, зілля, квіти, трави, мак для потреб наших життєвих. Усе це ми робимо для того, аби подякувати Богові та звернутися до нього по допомогу».

Відсьогодні у вірян починається ще й Успенський піст. Він – один із найсуворіших. Його прирівнюють до Великого посту. Триватиме Успенський піст два тижні.

Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ Київського патріархату: «Протягом нього не дозволяється споживати рибу, окрім свята Преображення Господнього. Цей піст триває до 27 серпня. Ми стримуємося від споживання тваринної їжі, лише пісні страви».

Головне в ці дні – не сваритися, говорить владика, та допомагати людям. Особливо вдовам і сиротам.

Не забути варто цього дня і про страви з маком. Вони обов’язково мають бути на столі.

Валентина, жителька м. Черкаси: «На Маковія обов’язково мають бути пиріжки з маком або коржі з маком. Більше печуть, звісно, коржі з маком. Можна ще й рулети. Хто що бажає, але щось із маком точно повинно бути на столі, щоб було благо в родині».

Наталя Кириленко, кореспондент: «Головний атрибут свята – пишний букет із квітів і трав. У ньому обов’язково має бути любисток. Він символізує красу та кохання. А ось м’ята оберігає родину від нечистої сили. Материнка – символ материнської любові та здоров’я дітей».

Квіти та трави можна обрати на свій смак.

Ганна Якимівна, продавець: «Головне – щоб були васильки. А ще – жито, мак і ласкавці. Васильки та м’яту я вирощую в себе на городі. А полинь збираю на полі».

Такий букет після освячення стає домашнім оберегом.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас