Шкільна печатка як панацея від запізнень. У Черкаській міській школі № 5 із любителями поспати вранці вже не борються за допомогою записів у щоденник. Там запровадили ноу-хау у вигляді штампів. Вони, кажуть педагоги, значно ефективніші від звичайних записів рукою вчителя.
Уже кілька хвилин, як почався урок. А деякі соньки ще біжать до школи. На вході на них чекають чергові.
Олександр, школяр: «Я проспав».
Виправдання не діє на непохитних контролерів. За запізнення Олександр отримує штамп у щоденник.
У такий спосіб дирекція школи бореться із запізненням учнів. Записи в щоденник, кажуть вчителі, вже неефективні. На них рідко реагують батьки. Та й самі учні вже давно звикли до такого виду покарань. Тоді як штампи привертають увагу батьків і не дають розслабитися учням. Варто назбирати п’ять таких позначок про спізнення – і виклик на засідання учнівського самоврядування соньку забезпечений.
Костянтин Дьомічев, заст. директора з виховної роботи: «Поки що в листопаді зафіксовано 20 спізнень. Якщо порівняти з вереснем, це в 6 разів менше».
Причини спізнення школярів традиційні, кажуть чергові.
Якщо батьки попереджають дирекцію про затримку свого чада й у нього є поважна причина – штампу в щоденник можна уникнути.
Людмила Денисова, черговий учитель: «У нас діє учнівське самоврядування. Учні самі запропонували виготовити таку печатку».
Батьки, кажуть у школі, по-різному реагували на нововведення. Хтось дивувався. А хтось обговорював ідею на шкільному сайті. Зрештою погодились, що в дисципліні дітей зацікавлені обидві сторони.
Костянтин Дьомічев, заст. директора з виховної роботи: «Писали коментарі на сайті школи. Не всі однозначно підтримували. Але таких було декілька осіб. А потім звикли, і зараз уже питань не виникає».
А поки діти звикають до штампів у щоденниках, учителі вже міркують над новими способами боротьби із запізненнями.