Online TV

Щасливої Хануки!

- Advertisment -

Щодня по одному вогнику додається на великій менорі на площі Богдана Хмельницького. Менора – це свічник, один із найдавніших символів юдаїзму. Так євреї традиційно зустрічають одне з головних свят – Хануку. Воно святкується вісім днів. Кожного дня на свічнику додається по одній свічці. Знімальна група ВІККА-НОВИН побувала на урочистій зустрічі другого дня Хануки в черкаській синагозі. Про побачене там – дізнаєтеся із наступного сюжету.

Надвечір у черкаській синагозі зібралося чимало людей. Протягом перших восьми днів грудня ці зустрічі для них є традиційними. На цей час припадає святкування Хануки.
Давид Летічевський, голова правління Черкаської міської ГО «Об’єднана єврейська община»: «Уже много, несколько тысячелетий наши люди во всем мире отмечают праздник Хануки, праздник победы еврейского народа над завоевателями, над эллинами».
Ханука, що в перекладі означає «освячення», – це свято святості і чистоти, перемоги добра над злом. Початок його святкування припадає на ІІ століття до нашої ери. У ті часи на землях Ізраїлю панували греки.
Дов Аксельрот, головний равін Черкаської області: «2200 лет тому назад, когда в земле Израиля, когда власть была у греков, были моменты, когда греки запретили евреям соблюдать Тору и выполнять заповеди Всевышнего, соблюдать Шабат, седьмой день, делать обрезание».
Останньою краплею для евреїв стало, коли греки вторглися до Храму та осквернили його. Це стало початком повстання. Визволення Ізраїльської землі від загарбників юдеї вважають першим дивом Хануки. А спаплюжений Храм треба було знову освятити. Євреї вирізьбили нову менору. Другим дивом Хануки вони вважають те, що в оскверненому Храмі віднайшлося трохи чистого, кошерного, масла, щоб запалити свічник.

Дов Аксельрот, головний равін Черкаської області: «Третье чудо Хануки получилось так, что масло, которого было на один день горело 8 дней. И это, можно сказать, самое большое чудо Хануки».
Саме тому Хануку юдеї святкують протягом 8-ми днів, щодня урочисто додаючи на свічнику по одному вогнику.
Коли запалала ще одна свічка, у синагозі розпочалося святкування. Присутніх хореографічними номерами розважали вихованці черкаської єврейської школи. Далі за програмою було частування присутніх традиційними наїдками: картопляними млинцями та пончиками.
Завершальний етап свята Хануки відбудеться у неділю. Тоді на великій менорі, що на площі Богдана Хмельницького, урочисто запалають всі вогники.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас