Новини на ВІККАВіККА-новиниРозпіарені соціальні котеджі в Черкасах рік, як не можуть...

Розпіарені соціальні котеджі в Черкасах рік, як не можуть довести до пуття

- Advertisment -

Розпіарені соціальні котеджі в Черкасах, замість рекорду з будування, поставили інший – із гальмування. Їх уже рік, як не можуть довести до пуття. А новосілля господарі-щасливчики мали там справляти ще минулого Нового року. Нагадаю, восени 2011-го збулася 15-річна мрія самого очільника Черкас. Таке Сергій Одарич тоді написав у своєму блозі. Бо в мікрорайоні «Яблуневий» коштом міста заходилися розбудовувати котеджний квартал. Чого той зрештою став довгобудом – розбиралася Вікторія Курченко.

Їх будували під прицілом телекамер. За технологіями, як у Європі. Та ще й рекордно швидко. Торік у жовтні будівельники взялись за інструменти. А за два місяці в мерії вже похвалились: марафет котеджів ззовні та зсередини фінішує.

Це вже грудень рік потому. Нині з 18 котеджів у «Яблуневому» досі 3. Хоч зводити нові, як запевняли чиновники, тут мали ще навесні. Та й пілотні будинки понині не доладні.

Анатолій Бобко, будівельник: «Там не вистачає, то того не вистачає, то того не вистачає. Не вистачає 10 плиток панелей, щоб підбити та закінчити всю роботу».

Будівельники бідкаються: увесь цей рік вони були радше охоронцями. Бо працювати здебільшого не мали як.

Віталій Хоменко, будівельник: «Сюди навіть ніхто не приходить, щоби наглядати. Не платять грошей, а робимо самі не знаємо за що».

Будівельники: «Якби були матеріали та гроші, вже б у тих будиночках жили люди».

Що котрісь із родин учителів чи то лікарів Черкас тут так і не справили новосілля – не вина забудовника, пояснює його представниця. Мовляв, попервах місто їм замовило винятково зведення соціальних котеджів. На це підряднику з бюджету дали майже півтора мільйона гривень.

Ольга Васіна, представник генерального підрядника: «Летом этого года мы подписали договор на отделочные работы и на наружные сети, благоустройство и озеленение территорий. Но реально финансирование поступило только в конце ноября этого года».

За такий провал гучного проекту нині відповісти нікому. У його фактичного замовника – міського комунального підприємства «Черкасиінвестбуд» – уже третій директор за рік (!).

Вадим Гураль, директор КП «Черкасиінвестбуд»: «Я б не хотів відповідати за всіх попередників, які в мене були. Я тут із липня. Питання фінансування… можливо, неправильно порахували фінанси. Треба було побачити, що треба закладати повністю, а заклали не повну суму. У результаті – отримали недороблений об’єкт».

Вадим Гураль пояснює: щоби розбуксувати будівництво – довелося спершу навести лад із документами та подбати про комунікації. З цим у котеджів теж були проблеми. А от позбавити їх статусу довгобудів посадовець обережно обіцяє навесні. Бо не для всіх робіт зима годиться. Про подальшу ж розбудову котеджного кварталу поки говорити зарано, зауважує директор «Черкасиінвестбуду». Мовляв, не хоче, як попередники, казати «гоп», доки не перескочить.

Вадим Гураль, директор КП «Черкасиінвестбуд»: «Цей проект, я вважаю, як перший млинець, що нанівець».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах сталася аварія на колекторі: жителі навіть не відчули незручностей

На напірному колекторі у Черкасах трапився порив у місці повороту. Стальні вставки дали тріщини в чотирьох точках, повідомляють на КП...

На Черкащині депутат заплатить 235 тис грн штрафу: від допомагав у встановленні фіктивної інвалідності

Депутат Кам’янської міської ради пообіцяв черкащанину, що за грошову винагороду може допомогти з документами, які б дозволили йому виїхати...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас