Податківці говорять про корупцію у своїх лавах. Точніше, переконують, що активно борються із цим явищем. Проводять профілактичні бесіди та лекції. Якщо ж це не допомагає – ловлять негідних співробітників «на гарячому». З початку року відділ внутрішньої безпеки при ДПА склав 2 протоколи з корупції проти своїх же працівників. Про очищення податкових лав від корупціонерів – у наступному сюжеті.
Проблему корупції серед співробітників черкаські податківці намагаються викорінювати ще в зародку. Найкраще лікування – це профілактика, вважають у Черкаській ДПА. Тож проводять лекції та застерігають від корупційних дій. Окрім цього, намагаються не брати на роботу людей із заплямованою репутацією. Цьогоріч перевірили 97 кандидатів на заміщення вакантних посад в органах ДПС, з яких одну кандидатуру не погодили. Якщо ж вберегтися не вдається, корупціонерів карають із усією суворістю, говорять податківці. Лише цьогоріч відділ внутрішньої безпеки склав два протоколи про адмінправопорушення та направив до прокуратури та УМВС 7 матеріалів перевірок із ознаками вчинення посадових злочинів податківцями. Більшість з них стосується контрольно-перевірочної роботи.
Олександр Кужим, заступник начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Черкаській області: «Працівник, перевіряючи підприємство, не донараховує відповідну суму податків, яка передбачена, згідно з чинним законодавством. Які цілі він переслідує при цьому, будемо з’ясовувати під час слідства».
Допомагають податківцям побороти корупцію у своїх лавах й інші правоохоронні органи. Цього року порушено 6 кримінальних справ проти нечесних працівників Податкової. Останні виявляли службову недбалість, зловживали владою та підробляли документи.
Олександр Кужим, заступник начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Черкаській області: «За цей період іншими правоохоронними органами задокументовано та виявлено факт отримання хабара двома співробітниками ДПА в Черкаські області. Деякі з цих осіб затримані. Тривають слідчі дії».
Допомагати боротися з податківцями-корупціонерами у ДПА закликають і громадян. Про нечистих на руку інспекторів можна повідомляти за телефоном довіри 33-91-81. Щоправда, поки що таких повідомлень надходить дуже мало.