додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Під четверту хвилю мобілізації на Черкащині потрапили зо три десятки медиків

Під четверту хвилю мобілізації на Черкащині потрапили зо три десятки медиків

0

На передову, але не зі зброєю, а з бинтами та скальпелями. Згідно із обласним мобілізаційним планом у зону АТО мають направити зо три десятки медиків. Половина з них вже отримала повістки. Із подробицями – Яна Федоровська.

Вірність клятви Гіпократу перевірити боєм. Під четверту хвилю мобілізації на Черкащині потрапили зо три десятка медиків. На першому етапі повістки вручили 15-тьом. Нині вони проходять спецпідготовку. А в військкоматі заспокоюють: у гарячі точки лікарів не "кидатимуть".

Олег Захаренко, заступник обласного військового комісара: "Безпосередньо на полі бою вони не будуть знаходиться. Це практично моя думка – 90 %. Вони будуть знаходиться у військових шпиталях, надавати допомогу нашим хлопцям. Хотілось би так, чесно кажучи, щоб медичні працівники більш так активніше вони виступали, були більш патріотичніші, виступали на захист нашої держави. Без медиків неможливо на війні. Хтось наших поранених хлопців повинен лікувати".

Сільських лікарів, поточнюють у військкоматі, не мобілізуватимуть. Повістки готують для медиків із Черкас та районних центрів. В обласній лікарні кажуть: до цього вони готові. До того ж кілька їхніх спеціалістів вже трудиться на фронті: хірург, санітарка та водій.

Олександр Дудник, головний лікар Черкаської обласної лікарні: "Згідно з закону, в тих, хто призваний на військову службу, зберігається протягом року заробітна плата за місце роботи. І звичайно ми вітаємо тих людей, які хочуть віддати свою працю і свої професійні здібності".

На Сході кваліфіковані медики конче необхідні, каже боєць Костянтин. Зараз він на реабілітації у відновному відділенні обласної лікарні. Про такий догляд та процедури, запевняє, мріють сотні скалічених війною.

Костянтин Габченко, боєць територіального батальйону оборони працівників міліції: "Невеликі навантаження фізичного комплексу, тренажери, різні вправи рухового апарату, капельниці, уколи, комплекс фізпроцедур".

На брак спеціалістів в польових лікарях швидко відреагували і в черкаському медколеджі. Після перерви у два десятиліття там взялися відновлювати навчання на військових фельдшерів.

Інна Губенко, директор Черкаського медичного коледжу: "У нас є два шляхи. Починати і проводити набір прийом у цьому році. Чи у нас є 2 і 3 курс навчання. Де ми можемо з цих студентів, які в нас є, сформувати ці групи і дати належну спеціалізацію".

За основу там взяли другий шлях. Своїх студентів навчатимуть основам роботи в польових та кризових ситуаціях. Проте й сподіваються, що такі знання майбутнім медикам на практиці не доведеться застосовувати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version