Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниОзима пшениця перезимувала практично без втрат

Озима пшениця перезимувала практично без втрат

- Advertisment -

Будемо із хлібом. Озима пшениця перезимувала. Майже без втрат. Експерти, які оглядали посіви на Чорнобаївщині, відзначають хороший потенціал. Значно кращий, аніж у попередні роки. На квадратному метрі до 750 добре розвинених стебел. Є поля, де й понад тисячу. Тішать і вологозапаси ґрунту. Докладніше – Ольга Скорик.

На Чорнобаївщині поля радують хліборобів. Експерти-консультанти оглядають посіви озимини у СТОВ «АГРОКО». Рослини від морозів не постраждали. Втрат майже немає. У цілому станом посівів доктор сільськогосподарських наук, професор Георгій Максимчук задоволений.

Георгій Максимчук, експерт-консультант, доктор сільськогосподарських наук, професор: «Ми зраз далеко не на найкращому полі. Бо тут попередник – пшениця, по пшениці посіяна. Ми зробили підрахунки. Тут 700-750 добре розвинених стебел на квадратному метрі. Це десь 7,5 млн. стебел на гектар. Це говорить про високий потенціал».

На інших полях ситуація ще краща. Понад тисячу рослин на квадратному метрі. Порівняно з минулорічними посівами, озима пшениця розкущилася. Рослини утворили в середньому по три стебла. А це – добрий показник. Єдиний негативний фактор, говорять науковці, – грибок.

Георгій Максимчук, експерт-консультант, доктор сільськогосподарських наук, професор: «Перші листки вражені септоріозом. Кореневих гнилей особливо немає. Тому що формується вторинна коренева система. Почали розвиватися вторинні корені весною. Оці листки сухі із проявами пустоти. Оце і є септоріоз. Хвороба, яка значною мірою може знизити продуктивність вирощування».

У господарстві обіцяють потенціал не розгубити. Про посіви старанно дбають.

Ігор Кикоть, головний агроном СТОВ «АГРОКО»: «Ми виконали підживлення сульфатом амонію по 100 кг. За результатами аналізу, в нас є велика нестача в сірці. Тижнів через 2-3 будемо стежити за розвитком культури. Як тільки буде йти у трубки, виконаємо друге підживлення – азотне».

Сприяє аграріям і погода. Запас вологи у ґрунті десь утричі більший, аніж торік.

Володимир Топчій, директор ТОВ «Геоагро-Консалт»: «За останні 3-4 роки стан озимини є найкращим в Україні. За рівнем розвитку, за станом перезимівлі, враховуючи ті вологозапаси за останні роки, цього разу вони є досить хороші».

Якщо все буде гаразд, то очікують, що озима пшеничка дасть не менше 60 центнерів із гектара.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Проєкт «Безпечна Черкащина» впроваджують в регіоні

У Черкасах відбулася координаційна нарада щодо розвитку регіональної системи відеоспостереження «Безпечна Черкащина». Участь у заході взяли представники обласної та...

Земельний податок: хто, як і коли повинен сплачувати

У Черкасах триває кампанія зі сплати земельного податку. Податкова служба розсилає повідомлення-рішення громадянам, а у фіскальній інспекції нагадують: на...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас