Обласна дитяча лікарня на повну потужність запрацює восени цього року. Про це повідомив начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф ОДА Володимир Брожик. На сьогодні лікувальний заклад забезпечили найсучаснішим обладнанням. Це обійшлося владі в 10 мільйонів гривень. За рахунок коштів обласного бюджету для лікарні придбали реанімобіль. Наразі в лікувальному закладі працює консультативна поліклініка. Більше про будні «білих халатів» Черкащини в сюжеті далі.
Нині в області працює близько шестисот фельдшерсько-акушерських пунктів. Жодне село, запевняє головний медик Черкащини Володимир Брожик, не лишається без медичної допомоги. До кінця року ці пункти перейдуть до структури Центральних районних лікарень. Фінансуватимуть їх за рахунок районних бюджетів.
Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Наказом МОЗ України всі фельдшерсько-акушерські пункти повинні пройти переакредитацію, враховуючи, що їх приєднають до Центральної районної лікарні. Комісія, яка займатиметься питаннями акредитації, основну увагу приділятиме матеріальній базі».
За словами Володимира Брожика, розбудову медичної галузі Черкас під особистий контроль взяв губернатор області Сергій Тулуб. Пріоритетним для нього є розвиток міської дитячої лікарні.
Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Зроблено ремонт у консультативній поліклініці, у стаціонарі, а також у харчоблоці дитячої міської лікарні, на останній витратили близько 700 тисяч гривень».
Згадували під час брифінгу і про багатостраждальний «Фрезеніус».
Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Ураховуючи, що немає жодних фінансових зобов’язань, компанія працює на власний фінансовий ризик, бо це вказано в угоді 5-річної давнини».
Невдовзі, запевнив Брожик, усі питання по гемодіалізу будуть закриті. В обласній лікарні наразі 15 ліжок. Функціонує й Уманський центр гемодіалізу. Незабаром аналогічний центр на 8 нирок запрацює у Звенигородці.
Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Таким чином, до кінця року ми будемо мати 34 апарати, які дадуть можливість у повному обсязі надавати медичну допомогу понад 200 пацієнтам».