Новини на ВІККАВіККА-новиниНовий Кримінально-процесуальний кодекс: крок уперед чи два назад?

Новий Кримінально-процесуальний кодекс: крок уперед чи два назад?

- Advertisment -

Крок до демократії чи узаконена можливість порушувати права люди? Новий кримінально-процесуальний кодекс діє в Україні вже понад два місяці. Нагадаю, він набув чинності торік наприкінці листопада. Та й дотепер довкола нього більше міфів, аніж пояснень. Виправляти ситуацію взялася міська молодіжна громадська організація «Демократичні перетворення України». Вони започаткували роз’яснювальну роботу.

 

Новий Кримінально-процесуальний кодекс – це позитивний крок на шляху демократизації правової системи, вважають одні. Інші ж називають його тестом на порядність українських правоохоронців. Мовляв, новий КПК для європейської ментальності, для тамтешніх суддів, поліцейських і порушників. Але всі погоджуються, що Кримінально-процесуальний кодекс потрібно удосконалювати.

Олексій Костюк, старший прокурор управління прокуратури в Черкаській області: «При реалізації його норм на практиці виникають питання у зв’язку з тим, що на практиці є низка вимог, що для нашої держави просто нові й не застосовувалися раніше. Зокрема, «Інститут угоди про визнання винуватості» або «Угода про примирення з потерпілим». Надає багато прав стороні захисту. Оскільки ця сторона вже наділена (поряд із стороною обвинувачення) правом самостійно збирати докази й подавати їх до суду, що підвищує рівень захисту підозрюваного».

Посприяв новий Кримінально-процесуальний кодекс і розвантаженню Черкаського СІЗО, зазначає начальник сектора з контролю за виконанням судових рішень Олександр Співак.

Олександр Співак, начальник сектора з контролю за виконанням судових рішень обласного управління ДПтС України: «За минулий рік – до набуття чинності нового КПК – у нас у місяць могли прибувати до 100 знов заарештованих, а зараз за два місяці – 35».

Новий кодекс зобов’язує правоохоронців приймати всі заяви від громадян. Але якщо раніше перевіряли достовірність таких звернень, то за новим КПК такої норми немає.

Володимир Батчаєв, «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів»: «Если на меня мой сосед написал жалобу по каком-либо причинам, в отношение меня уже начинается уголовное производство. Что меня настораживает, что мне об этом не сообщают. А «кримінальне провадження» – это проведение негласных мероприятий, которые предусматриваются кодексом».

Черкаська міська молодіжна громадська організація «Демократичні перетворення України» планує видати пам’ятку прав громадян і проводити круглі столи з розтлумачення нового Кримінально-процесуального кодексу й надалі. Найближчий відбудеться вже цього місяця.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас