Найшвидший у світі телескоп уже запрацював в Австралії

Науковий прорив. Відтепер людство зможе ще краще досліджувати далекі галактики. Найшвидший у світі телескоп уже запрацював в Австралії. Подробиці – в сюжеті.

Людство стало ще на крок ближче до дослідження далеких галактик. У п’ятницю австралійські астрономи офіційно запустили найшвидший у світі радіотелескоп «ASKAP». Він допоможе вченим ретельніше досліджувати космічний простір, визначати розташування чорних дір і отримувати дані про походження Всесвіту. Телескоп включає 36 12-метрових антен, які ловитимуть радіосигнали зі Всесвіту. У п’ятницю установка, яка розташована на заході Австралії, почала «вслуховуватися» в далекий космос.

Меган Кларк, голова науково-дослідної організації: «Відмінність у тому, що раніше ми могли досліджувати дуже маленькі сегменти неба, при дослідженні супер-галактик ділянка перегляду дорівнювала нігтю на мізинці. Тепер ми зробили крок уперед. Нам стали доступні ділянки неба, величиною з долоню».

Телескоп встановлений у сільськогосподарському районі, площею в 50 тисяч квадратних кілометрів, де проживає всього 120 людей. Учені говорять, що там буде мінімальна кількість радіоперешкод.

Із новими радіокамерами телескоп зможе сканувати небо в декілька разів швидше, ніж усі пристрої, що існують на землі. На його основі через 4 роки планують почати будівництво «SKA» – ще потужнішого та більшого радіотелескопу, загальна площа якого складе 1 квадратний кілометр. Антени цього телескопа будуть встановлені в Південній Африці, Австралії та Новій Зеландії. «SKA» забезпечить найкращий огляд нашої галактики та зможе передавати дані в 10 тисяч разів швидше, ніж інші установки. Як очікується, на повну потужність він вийде у 2024 році.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net