Спекотно? Це ще не все, на Черкащину насувається суперспека. Вона триматиметься близько 6 днів, змінюючись невеликим зниженням температури чи дощами. Найважче буде витерпіти спеку жителям кам’яних джунглів. Такі невтішні прогнози надрукувала одна зі свіжих черкаських газет. Більше цікавого – дивіться у прес-огляді.
«Царським селам» – бій!
Слідом за обласною владою боротьбу із забудовою прибережної смуги Дніпра підхопили й у районах. Про це пише «Черкаський край». На Золотоніщині понад 2,5 місяця працювала спеціальна комісія на чолі з головою райдержадміністрації Оксаною Криницькою, яка обстежила прибережну зону. Практично всі з виявлених порушень стосувалися забудови та дозвільної системи. Є об’єкти, які не мають жодного дозвільного документа! РДА готує відповідні матеріали до прокуратури щодо знесення незаконно збудованих у прибережній захисній смузі Дніпра споруд. Це стосується і тих розкішних дач і котеджів, які ховаються за височенними парканами т значаться за документами базами відпочинку.
Насувається суперспека
Черкащину очікує суперспека, повідомляють «Вечірні Черкаси». Синоптики стверджують: вона почнеться 20 липня й триватиме по 15 серпня. Навіть у затінку стовпчик термометра сягатиме позначки +35 градусів. А на сонці зашкалюватиме за 50 градусів. Узагалі погода до кінця літа очікується нестійка: короткочасні дощі чергуватимуться із спекотною погодою, яку приноситимуть південні повітряні маси. Спека небезпечна не лише сонячними опіками. Улітку на «швидкій» збільшується кількість викликів на інсульти, інфаркти, гіпертонічні кризи, стенокардію. Близько третини уражених інсультом помирає.
У пошуках скарбів
«У пошуках скарбів, Або чи можливо знайти скриньку із золотом сьогодні?». Матеріал під такою назвою публікує газета «Рідне місто Черкаси». «Чорними археологами» називають приватних осіб, які без ліцензії шукають у землі старожитності з метою подальшого продажу. Вартість таких знахідок на «чорному ринку» коливається від десяти доларів до сотень тисяч. Залежно від старовини, матеріалів і розмірів раритету. За чутками, на Черкащині знаходять усе: від монет Київської Русі та римських срібних таць до значків Радянського Союзу та кришечок із-під пива.
Інтерв’ю із митцем
Інтерв’ю із заслуженим художником України Миколою Бабаком надрукувала «Молодь Черкащини». Митець розповів, на що витратив Шевченківську премію. Микола Бабак докупив трохи ікон до колекції та розрахувався з боргами, які виникли при надрукуванні монографії «Народна ікона Середньої Наддніпрянщини ХVIII-XX ст. в контексті селянського культурного простору». Нині художник завершує роботу «Українська сільська фотографія».