Уклін Кобзарю. На Черкащині відзначили 151 річницю перепоховання Тараса Шевченка. Урочистості традиційно розпочалися в Каневі з молебню в Успенському соборі. Після цього відбулася піша хода до Чернечої гори. Саме там ось уже 151 рік покоїться геній українського народу. Вшанували пам’ять поета високопосадовці та пересічні громадяни. Далі розповість Наталя Кириленко.
Минув 151 рік із дня, коли великого генія українського народу перепоховали на Чернечій горі в Каневі. Цьогоріч вшанування пам’яті Тараса Шевченка розпочалися з молебню в Успенському соборі. Тут в 1861 році відспівували Кобзаря перед тим, як поховати його на Чернечій горі. Після відвідин храму люди рушили до Тарасової гори. Серед присутніх на урочистостях – народний депутат України Богдан Губський і заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман. Люди подолали маршрут у сім кілометрів до Чернечої гори, аби віддати шану великому Кобзареві. Підіймаючись, згадували улюблені рядки з його творів. Після урочистостей усі охочі відвідали музей Кобзаря.
Раїса Танана, завідувачка відділу «Історія Шевченкової могили» Шевченківського національного заповідника: «Для нас цей день особливий. Сьогодні виповнюється 151 рік із часу поховання Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі. Спершу його хотіли поховати в Києві, але потім вдалося переконати всіх поховати його там, де він хотів собі побудувати хатинку, а хотів він поселитися саме поблизу Канева».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Труну, бо він був неодружений, несли дівчата. Ця хода пролягала іншими шляхами, ходили вони по горах, йшли десь у півтора разу довше. Сьогодні молодь Черкащини захотіла піти цим шляхом і пронести знамена до пам’ятника Тарасові Шевченку».
Потому на майданчику біля підніжжя Тарасової гори розгорнулося містечко народних майстрів із усієї України. Вшанування пам’яті Великого Кобзаря завершилося святковим концертом.