Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Черкащині одинадцятикласник навчає економії дорослих

На Черкащині одинадцятикласник навчає економії дорослих

- Advertisment -

Дорогу – молодим і винахідливим! На Черкащині одинадцятикласник навчає економії дорослих. Ярослав Швець із Кам’янки презентував оригінальну розробку котла, яка дає змогу економити до 50% палива завдяки спеціальній заслінці, що сама регулює подавання повітря в камери згорання котла. Винахід школяра вже отримав патент. Його випробовують у закладах області.

Одинадцятикласник Ярослав Швець сьогодні дуже нервується, адже складає випускний іспит із математики. Цей предмет для школяра дуже важливий. Адже в майбутньому Ярослав планує стати кваліфікованим інженером.

Ярослав Швець, винахідник, учень Малої академії наук: «Бог дав дар до точних наук!».

А от керівник школи, де навчається Ярослав, у відмінних оцінках хлопця на іспиті впевнений. Адже він – гордість закладу.

Анатолій Могилка, директор Кам’янської ЗОШ №1: «Із першого класу навчався на відмінно, дуже скромний. Коли на дошку пошани його фотографували, він навіть не хотів показуватися, щоби сфотографуватися».

Знаменитим у своїй школі, а згодом і в Україні, хлопець став завдяки корисному винаходу. Він запатентував конструкцію економного котла, який працює на дровах і відходах. Школяр півроку власноруч удосконалював у котлі спеціальну заслінку, яка б могла самостійно регулювати подання повітря та забезпечувати більшу тепловіддачу.

Ярослав Швець, винахідник: «Дрова сюди завантажуються. Це – камера для розпалювання котла. Форсунка… ось вентилятор, а вона йде далі, вона зроблена із шамоту. Коли потрібна більше подання повітря, то вона регулюється автоматично. Дрова менше споживає, а це заощаджування грошей».

Перший удосконалений котел уже випробували в районному садочку. І лише за місяць зекономили на теплі вдвічі більше коштів, аніж зазвичай.

Володимир Єрмоленко, кандидат технічних наук, наставник Ярослава: «Як це просто пояснити? Є кран або два крани. Відкриваєш – більше повітря, другий відкриваєш – менше повітря. І таким чином ми збалансовуємо подання повітря дискретне, тим самим економимо згорання твердого палива. Ми досягаємо близько 40% економії твердого палива».

Ярослав зупинятися на цьому не збирається. Хлопець хоче здобути технічну освіту у столичному університеті та продовжити серію корисних винаходів.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас