Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниМедикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату

Медикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату

- Advertisment -

Медикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату. Тепер там вказуватимуть лише діючу речовину. Так вирішили чиновники. Для того, аби знищити змову, що нібито існує між фармвиробниками та лікарями. Як працює нововведення в Черкасах – Юлія Доброскок.

Федір Борщов, ветеран ВВв: «Не знаю…тут у меня их так много».

Федір Пантелеймонович щодня приймає майже по жмені таблеток. Старенький добру частину своєї пенсії витрачає на медпрепарати. Він упевнений: ветерана війни лікар ніколи не образить. Завжди порадить недороге й дієве.

Федір Борщов, ветеран ВВв: «Это – мое главное лекарство».

Головні ліки дідуся тепер безіменні. Бо в МОЗі вирішили змінити правила рецептурного відпуску ліків. Тепер медики писатимуть лише назву діючої речовини. Це для того, аби унеможливити корупцію. Комерційну назву препарату лікарі напишуть у рецепті лише в кількох випадках.

Наказ МОЗ України від 29.11.2013 № 1034 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360»: «Торговельна назва зазначається, якщо лікарський засіб не має міжнародної непатентованої назви, належить до подібних біологічних лікарських засобів (біосимілярів), відпускається на пільгових умовах чи безоплатно, підлягає предметно-кількісному обліку».

Така новація викликала чимало пліток. Мовляв, тепер провізори зловживатимуть становищем. Директор мережі аптек Олег Борисенко з цим не погоджується.

Олег Борисенко, генеральний директор ЧОКП «Фармація»: «Наше завдання – запропонувати якомога більше препаратів, що містять дану діючу речовину. Якщо їх буде 10-15, то яке це буде нав’язування?».

Але через таку новацію втратити можуть і самі аптеки. Тепер пацієнт зможе обирати ліки, зважаючи на свій гаманець.

Наталія Павленко, завідувачка аптеки: «Зазвичай ціна має вагу».

Це – не єдиний мінус у цій медичній реформі, твердять фахівці. Тепер відповідальність за лікування лягатиме на самого пацієнта або ж на аптекаря.

Іван Сорока, президент Медичного клубу України: «Лікар завжди повинен контролювати лікування пацієнта. І в нього є якийсь досвід щодо застосування тих чи інших препаратів. Наприклад, призначаючи якийсь препарат, який він вже знає і пацієнт до нього звик, він може контролювати його дію. Якщо ж буде призначений якийсь інший препарат, то можуть виникати якісь складні ситуації для пацієнта і лікаря».

Федора Пантелеймоновича медичними новаціями не переймається. Свої, перевірені роками, ліки, каже, не проміняє ні на що.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Полтава: щоденне оновлення вакансій — кого шукають

Кожного дня мешканці Полтави стикаються з необхідністю знайти якісне працевлаштування, щоб забезпечити стабільний дохід та професійний розвиток. Незалежно від...

Шестеро черкащан повернулися на рідну землю у межах обміну полоненими

Ще шестеро жителів Черкаської області повернулись до своїх родин. Їх звільнено в межах нового обміну полоненими. Про це повідомив...

Цікаве:

Полтава: щоденне оновлення вакансій — кого шукають

Кожного дня мешканці Полтави стикаються з необхідністю знайти якісне...

Розкішні, стильні, багатогранні: топ нішевих ароматів цього літа

Літо — час змін і відчуттів, які хочеться проживати...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас