Новини на ВІККАВіККА-новини«Люди, яких я пам’ятаю»

«Люди, яких я пам’ятаю»

- Advertisment -

Гості з минулого. Чорно-біла Черкащинав портретах відомих і невідомих. Це люди, яких пам’ятатимуть завдяки фотомайстру Миколі Буслику. За півстолітню історію його камера зафіксувала тисячі митей і тисячі різних облич. У Будинку вчителя відкрили ювілейну виставку фотокореспондента, що став митцем. Більше- в сюжеті Ольги Скорик.

До півсотні різних облич споглядають на тебе з виставкової зали,в яку на кілька тижнів перетворилося фойє Будинку вчителя. Відоміта невідомі. Вони назавжди залишаться в пам’яті завдяки фотомайстру Миколі Буслику. «Люди, яких я пам’ятаю» -під такою назвою ювіляр зустрічає свій сімдесятий День народження.
Микола Буслик, фотограф: «Людей, яких я знімав, пам’ятаю. Вони мені, як братита сестри».
На чорно-білих світлинах олімпійський чемпіон Андрій Хіміч, заслужена художниця Тамара Гордовата ще молода Софія Ротару. А поруч майже нікому не відомі, утім не менш прекрасні портрети людей праці. Миколі Яковичу вдалося зафіксувати епоху. Колеги під враженням.
Василь Давиденко, фотокореспондент: «Виставка – це епоха. Та епоха, яка була. Я сьогодні завдяки тобі став молодшим на багато-багато років. Я вражений. Зараз дуже багато знімків, які роблять самі по собі, фотографують, де заманеться, але таких знімків відтворити не можна».

Свою діяльність Микола Буслик розпочав літпрацівником у газеті «Знамя труда»й «Іскра». Там і захопився фотографією. Відтоді вже майже півстоліття фотоапарат із рук не випускає.
Микола Буслик, фотограф: «Отаких 2 фотоапаратий набір. А то і два об’єктиви: ширококутний, довгофокусний. Важить близько 2 кг. Фотоапарат зроблений на нашому київському заводі «Арсенал», якого вже немає. Таку точну техніку виготовляв».
Серед тисяч зафіксованих митей і облич, у Миколи Буслика є одна улюблена світлина.
Микола Буслик, фотограф: «Чия це мати?». Цей знімок сколихнув мою душу та серце.У Золотоноші ячекаю потяга, щоб їхатидо Черкас, і ця бабуся ходить по вокзалута просить милостиню, аніхто їй не дає. Я подивився на неїта зробив знімок».
Кольоровою фотографією Микола Якович теж почав займатися одним із перших на Черкащині. Проте саме чорно-білі портрети, на думку автора, найпромовистіші.
Борис Педченко, голова Ради ветеранів при Черкаській обласній організації НСЖУ: «У центрі уваги тут людина праці, людина так званої минулої епохи, соціалістичної. Ви подивіться на ці натхненні обличчя. Гляньте на ці знімки, на ці картини. Не така вона вже й погана та епоха. Це видно по обличчях. І по тій реакції людей, які дивляться на ці речі».

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас