Катріни, Ніколі, Девіди та Данієлі. Саме такими іменами нині модно називати дітей у Черкасах, з’ясували журналісти однієї із черкаських газет. Далі в нас за традицією огляд преси.
Покращення
Три заклади для сиріт перепрофілюють. Адже за останні 10 років кількість дитячого населення в області зменшилася із 300 до 200 тисяч. Нині в області працює 3 дитбудинки і 19 шкіл-інтернатів. Наповненість останніх зараз зменшилась. Натомість побільшало дітей, які потребують реабілітації. Це діти із синдромом Дауна та тяжкими формами ДЦП. Тому два дитбудинки та школу-інтернат і хочуть перепрофілювати в навчально-реабілітаційні центри.
Рідкісні імена
Черкаські батьки називають дітей рідкісними іменами. Окрім Марин, Анастасій, Олегів та Іванків, корінними черкащанами усе частіше стають Катріни, Ніколі, Девіди та Данієлі. До того ж дітей нерідко реєструють відповідно до правил російського правопису. Приміром, Нікіта, Даніїл, Кіріл. Першість серед жіночих імен тримають Софії, Поліни, Дарини та Аліси. Хлопчиків називають Тимофіями, Матвіями та Левами.
«Криниця» заважає?
Після двадцяти років роботи власнику української книгарні «Криниця» Володимиру Дядику доводиться згортати роботу. Гостро стоїть питання оренди. Виною всьому – розпорядження Кабміну, підписане у свій час Юлією Тимошенко. Згідно з ним, бюджетним організаціям заборонено передавати в суборенду вільні площі.
Ліфти, ліфти…
56 ліфтів відремонтували вже цього року. Нині в Черкасах на капремонт зупинили 21 ліфт. У них закінчився термін експлуатації. За нормативами це 25 років. Цьогоріч у Черкасах доживуть віку 247 електропідіймачів. Більшість старих ліфтів у Соснівському районі. Усього ж у місті 1639 ліфтів.