Олександр Черевко став першим губернатором, який потрапив у немилість до новообраного Президента Віктора Януковича. 12 березня черкаського очільника звільнили з посади. Сьогодні Олександр Черевко відпочиває від п’ятирічного каденції. Але продовжує очолювати штаб «Нашої України». Журналісти ВІККА-НОВИН вирішили пригадати, що зробив колишній губернатор для рідної Черкащини. Подробиці – у сюжеті далі.
11 лютого 2005 року він прийшов керувати та наводити порядки. Помаранчевий губернатор відразу взявся відроджувати культурні об’єкти та започаткував «Золоту підкову Черкащини». З його легкої руки реставрувались пам’ятники та зводились хрести в пам’ять Голодомору. Письменники видали томи книжок про національну трагедію.
Олександр Черевко вже 2006 отримав звання «Регіональний лідер року». Це окрилило його до подвигів і в розбудові економіки. Уминулому банківський працівник взявся залучати інвесторів. Кілька заводів, один з яких він побудував і у своєму рідному селі, виростали, як гриби після дощу. На Черкащині пріоритетною галуззю стало машинобудування.
Саме Черевку довелося вислуховувати нарікання на розбитий міст через Дніпро і на недобудовану обласну дитячу лікарню. Вона так і залишилася чекати нових передвиборчих обіцянок. Чимало сіл, де розпочали газифікацію, донині не побачили блакитного палива. І все – через «холодну війну» з Прем’єркою Тимошенко. Черевко так і не
знайшов способів, як підкорити її жіноче серце. Тому в останні роки на Черкащину давали лише фінансовий мізер.
Довго пам’ятатимуть губернатора і журналісти. Олександр Черевко любив поговорити, пофілософствувати, похвалити свою скромну персону. Окремим ЗМІ довелося відчути і тиск його «демократії».
Багато зробив чиновник. Не забув і про себе. Вперше в історії черкаських губернаторів, пан Черевко збудував власний родинний замок.
А свої п’ятдесят святкував гучно і з нагородами.
Тепер Олександр Черевко разом із балачками про «показову область» пішов у історію.
Черкащани готові прийняти нового обранця. А там – поживемо, побачимо.