Замість сонячного опіку – інсульт. Замість теплового удару – інфаркт. Спекотна погода стала серйозною загрозою для міських жителів. Лікарі бідкаються, що викликів швидкої на випадки інсульту, інфаркту та гіпертонічного кризу побільшало вдвічі. Як пережити спеку без фатальних наслідків – дивіться в наступному сюжеті.
Звичайний відпочинок для пана Володимира закінчився лікарняним ліжком. Діагноз – інфаркт. Спровокувала тяжку недугу аномальна спека.
Володимир, постраждалий від спеки: «Таке враження, ніби мене ножем вдарили і не можу повернутися, а дихання взагалі немає. А дихати не можу до крику, поки повітря не наберу».
Чоловік зізнається: одужання за такої спеки – справа не з легких. Адже попри те, що йому приписали постільний режим – дотримуватися його хворий не може. Аномальна спека перетворює палату на справжню сауну.
Володимир, постраждалий від спеки: «Коли ввечері вітерець подує холодненький, то мені наче аж повітря додається. А якщо спека, я не знаходжу собі місця. Я мучусь, задихаюся, навіть нічого не болить, а зскакую. Вночі встаю та сиджу. Все відкрите наскрізь».
Лікарі б’ють на сполох. У спеку в черкащан почастішали гіпертонічні кризи. Як наслідок – побільшало інсультів та інфарктів. Лише за останні два місяці у 3-й міській лікарні пролікували 158 інсультників. Це майже на 20% більше, ніж торік. Близько третини уражених інсультом помирає.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ої міської лікарні: «Підвищення температури більш як на 30 градусів впливає негативно на перебіг хвороб серцево-судинних. І ми відзначаємо, що зі збільшенням температури побільшало звертань хворих, в яких загострюється гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця. Найтяжчі ускладнення цих хвороб – це інфаркт та інсульт».
Лікарі зазначають: найважче переносити спеку людям похилого віку. Проте цього року у групу ризику потрапила і молодь.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ої міської лікарні: «За останній місяць є тенденція до збільшення тяжких інсультів приблизно на 10%. Що стосується інфарктів міокарда, то збільшення в абсолютних цифрах немає. На такому рівні, як звичайно. Але особливо вразливі є люди похилого віку – 80 років і старше. Вони тяжко переносять ці погодні явища».
Як стверджують лікарі, під час спеки організм втрачає багато рідини та мінеральних солей. Кров гусне. Виникає додаткове навантаження на серце та збільшується ризик утворення тромбів. Аби уникнути тяжких наслідків, медики радять дотримуватися декількох правил.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ої міської лікарні: «Коли сонце в зеніті й максимальна температура, то треба менше бувати на сонці та підтримувати водний режим. Це значить – частіше пити воду, майже вдвічі більше, ніж звичайно, і слідкувати за тим, щоб не було особливого підвищення температури».
Лікарі закликають черкащан пити не менше 3 літрів води на добу. Обмежити вживання тяжкої їжі та додати до свого раціону побільше овочів і фруктів. А тамувати спрагу медики радять натуральною мінеральною водою, квасом і соками.