Після дощів на Черкащині вродили гриби. Хоч випадків отруєння в області поки що не траплялося, спеціалісти вкотре застерігають: лісові дари треба збирати обережно. Та й на базарі до них слід придивлятися уважно. Ціни в Черкасах на гриби доступні. А ось у Китаї один вид гриба продають аж по 40 тисяч доларів за кілограм. Про гриб на вагу золота – дивіться в сюжеті.
Гриб на вагу золота. Саме так можна сказати про китайський кордіцепс – гусеничний гриб. На Заході про нього відомо мало, але в Китаї ціна на цей гриб перевищила ціну на жовтий метал і продовжує зростати. Ще 10 років тому кілограм кордіцепса китайського, який також називають ярцагумбу, коштував близько 4700 доларів США. У липні цього року на сайті, який гуртом продає гусеничний гриб, можна було вже бачити ціну в 40 тисяч доларів за кілограм, тобто у вісім разів більше.
Що ж робить гриб ярцагумбу таким коштовним? Його практично не вивчали, проте йому надають важливе значення у традиційній китайській медицині. Існують різні версії того, чим конкретно корисний кордіцепс. Більшість сходиться на думці, що він тонізує та підтримує імунну систему. Також говорять, що він корисний для легенів, нирок і суглобів і виліковує багато хвороб, пов’язаних із старінням, зокрема імпотенцію. Оскільки гриб рідкісний, раніше його використовували лише при імператорському дворі.
Зараз подання страви з цього гриба вважається у китайців вищим ступенем гостинності. Гриб паразитує на гусені, звідси і назва – гусеничний. Спори, що потрапили в тіло комахи, харчуються нею та поступово вбивають.
При цьому виростає тіло гриба, схоже на травичку. Ярцагумбу росте на середніх висотах, здебільшого Тибеті та провінції Цинхай. Також трапляється в Бутані, Непалі та Північній Індії. Селяни, які його збирають, мають шанс заробити втричі більше, ніж під час звичайної фермерської діяльності.