Графічний бум у Черкасах. Наше місто вперше долучилося до Міжнародної бієнале графічного дизайну «Золота бджола». Незвичайна експозиція презентує черкащанам 20 кращих плакатів, що створені дизайнерами у 2010 – 2012 роках. Роботи присвячені родоначальнику дизайну та реклами в Радянському Союзі Олександру Родченку.
Креатив різних поколінь дизайнерів змішався в одній залі. Художній музей міста вперше приймає Міжнародну бієнале графічного дизайну «Золота бджола». Подібні виставки-супутники раніше проводили лише за кордоном. Цього ж року до графічного дійства долучився і Черкаський художній музей.
Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею: «Для нас це вперше міжнародний висококласний рівень. Ми щасливі від того, що в нас узагалі відбувається така виставка. Це невеличка частина робіт, які показують у Москві. Вони будуть показані там у жовтні. А ми трошки опередили. Пишаємося тим, що співпрацюємо разом із Москвою».
Виставка-супутник представляє плакатну акцію «Родченко 120». Роботи присвячені родоначальнику дизайну та реклами в Радянському Союзі Олександрові Родченку. Незвичайна експозиція стала справжнім ноу-хау для черкаських поціновувачів прекрасного.
Віктор Афонін, професор кафедри дизайну ЧДТУ: «Для мене «Золота бджола» має величезне значення. Це вершина айсберга плаката, всього, що робили на території пострадянського простору».
У бієнале беруть участь дизайнери-графіки із 60 країн світу. Їхні роботи представлені в чотирьох конкурсних номінаціях. На виставці графічного дизайну Вікторія Пожежа вперше. Незвичайна експозиція дівчину вразила своєю креативністю та сучасністю.
Вікторія Пожежа, студентка: «Я дуже здивована тим, що дуже багато студентів на цій виставці. Тобто черкаська молодь справді цікавиться такими процесами, цікаво дивитися, як вони вражено розглядають ці плакати, фотографують їх, обговорюють. Якби в мене була б така можливість, то я б хотіла б прикрасити свій дім саме такими роботами».
Цього року фестиваль графічного дизайну святкує своє 10-річчя. Головна виставка-конкурс запланована на жовтень у Москві. Окрім Черкас, подібні виставки-супутники організовано в Донецьку, Харкові, Севастополі й Одесі.