Новини на ВІККАВіККА-новиниЕтноіграшки власноруч

Етноіграшки власноруч

- Advertisment -

Створенню етноіграшок, що мають неабияку магічну силу, навчають у Черкасах досвідчені майстрині. У місті провели майстер-клас зі створення стародавніх новорічних прикрас із нестандартних матеріалів. Діти та дорослі творили павуків із соломи, янголів із кукурудзиння, ляльок-мотанок із тканини, насіння та інших підручних матеріалів. Напередодні Нового року цими іграшками планують прикрасити одну з міських ялинок.

10-річна Маргарита сьогодні вперше доторкнулася до солом’яного мистецтва. Дівчинка чаклує над створенням солом’яного павука та зізнається: працювати з таким матеріалом нелегко.

Маргарита Томіленко, учасниця майстер-класу: «Спочатку ми беремо чотири соломини, потім їх нанизаємо на нитку».

Допомагає створити іграшку Риті досвідчена соломкарка Ніла. Дівчина, яка з дитинства працює із цим матеріалом, наголошує: щоби створити диво-павучка, потрібні неабиякий хист і терпіння, а ще – мінімум 3 години.

Ніла Салаутіна, соломкарка: «Чому він павучок? Бо він дуже легесенький, зроблений із соломки, рухається від повітря. Може рухатися весь час і висить на одній ниточці».

А ось за цими столами діти чаклують над янголами з кукурудзиння та ляльками-мотанками. І хоч у початківців не завжди все виходить із першого разу, це мистецтво неабияк покращує настрій і навіть має магічну силу, кажуть етнографи.

Вікторія Литовка, етнограф: «Це певний релакс. Окрім того, як людина виконувала ту чи іншу роботу і, звичайно, виготовляла іграшку, вона думала про кого?! Звичайно, про своє дитя. І найкращі думки з кожною ниточкою замотаною, з кожною соломиною покладеною».

Маргарита Томіленко, учасниця майстер-класу: «Сподобалося, коли ми їх зв’язували, з’єднували».

Павло Мельниченко, учасник майстер-класу: «Мені сподобався цей майстер-клас тим, що я дізнався дуже багато та навчився робити павучка».

Саме на те, щоби діти та дорослі вивчили основи виготовлення новорічних іграшок наших пращурів, і був розрахований майстер-клас, кажуть його організатори. А ще – черкащан вони запросили вивчити кілька нових колядок і нагадати, що Новий рік – це сімейне свято.

Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки народних майстрів України: «І я, коли ми започаткували в цьому році створення етноіграшки, хотіла, щоби це було сімейне свято, щоби приходили батьки з дітками, бабусі, дідусі, щоб вони сіли та разом згадали дитинство, ті миті, коли вони творили іграшку вдома».

Такі майстер-класи зі створення новорічних етноіграшок триватимуть у Черкасах ще два тижні. Потому у прикраси, зроблені черкащанами власноруч, вберуть одну з центральних ялинок міста.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас