Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниДо Черкас з’їхалися козаки з усієї України

До Черкас з’їхалися козаки з усієї України

- Advertisment -

До Черкас уперше з’їхалися козаки з усієї України. На вишкіл. Такий проводять щороку. Упродовж трьох тижнів на Дахнівській Січі відточують майстерність. Козаки вправляються в бойовому мистецтві, опановують Кодекс лицарської честі, вивчають історію та культуру. Ази бойового гопака пізнала й наша Ольга Скорик.

Це – не зйомки історичної кінокартини, а черкаські реалії. До нашого міста з’їхалися козаки з усієї України. Місце зборів – Дахнівська Січ. Тут упродовж трьох тижнів міжнародна федерація проводить навчально-вишкільний семінар із бойового гопака.

Олексій Моторний, тренер Кіровоградської школи бойового гопака: «4 години фізичного навантаження та десь 2-3 години інтелектуального – нам читають лекції з історії України, з розвитку нашої культури, травництва, харчування».

Так готують майбутніх тренерів із бойового гопака. На цих таки вишколах підтверджують свій статус і нинішні майстри. Все під пильним оком верховного учителя Володимира Пилата. Він походить із давнього козацького роду і є засновником стилю. Відроджувати українське бойове мистецтво взявся майже три десятки років тому.

Володимир Пилат, президент Міжнародної федерації бойового гопака: «Іспити складаються із технічних тестів, однотан, двобій, забава. І, звичайно, ми пишемо контрольну роботу з історії, філософії. Складаємо іспит із настанов. Ми придивляємося до ставлення того чоловіка до нашої держави, до мови, до історії, до культури, до людей, до його морально-етичних якостей. І тоді ми тільки даємо добро».

Стати справжнім козаком мріє й десятирічний черкасець Сашко. Бойовим гопаком займається вже рік. У нього своє визначення.

Саша Кучеренко, учень: «Бути українцем, говорити українською, бути відданим своєму народові та не пропускати тренування. Змінився я у кращий бік, нові прийоми опанував, яких не знав, шаблею гарно працюю».

Серед традиційної зброї козаків не лише шаблі, а й бойові коси, довбні, серпи та ціпи. Добре володіють і власним тілом. Поуправлявшись у двобоях, переходять до козацьких розваг.

Гопаківці постійно удосконалюють навички бойового мистецтва, сповідують Кодекс лицарської честі та наслідують своїх пращурів навіть зовнішністю.

Олег Борисюк, керівник Харківської школи бойового гопака «Наша воля»: «Для мене це стиль життя, філософія життя. Це моє життя. Я – козак, я з давнього козацького роду. Це генетично передається. А зачіска, по-перше, це своєрідний постриг, як у монахів. Такі зачіски носили воїни на Україні, тобто козаки, які стали на шлях захисту Вітчизни».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас