Літаки-винищувачі, бойові танки, броненосці, собори та навіть московський Кремль – усе це можна побачитив Черкаському краєзнавчому музеї. Щоправда,в дещо зменшеному вигляді. 35 експонатів єдиної в Україні виставки паперового моделювання вражають своєю точністю та реалістичністю. Адже на виготовлення кожної паперової фігуривитрачено не менше двох місяців. У Черкасах ця унікальна виставка пробуде до 20 грудня.
Цей крейсер «Аскольд» – точна копія славнозвісного російського корабля, що був створений ще у 1902 році. Над його розробкою автор працював 4 місяці. Ще стільки ж інший майстер склеював дрібні деталі. Аджев кожного такого кораблика – не менше двох-трьох тисяч деталей. А для виготовлення такої фігури потрібні спеціальні інструменти та купа мистецького терпіння.
Михайло Орел, головний редактор журналу «Паперове моделювання» (м. Херсон): «Нервив них міцні, тому що робота клопітка, тому що склеювати кораблик 2-3 місяці не кожен зможе».
А почалося все випадково шість років тому, згадує Михайло Ігоревич.
Михайло Орел, головний редактор журналу «Паперове моделювання» (м. Херсон): «У мене була друкарня.Я випадково зайшов до однокласника, йому подобалося у вільний час розробляти літаки. Він друкував на принтері, клеїв, а я сказав йому – спробуймо у друкарні».
Так у Херсоні і з’явився журнал «Паперове моделювання». Нині вже вийшло 80 номерів. Причому відразу на чотирьох мовах. Як підсумок п’ятирічної діяльності – ще й єдина в Україні паперова виставка, на якій представлено 35 моделей, розроблених самими авторами видання. Останні нині мріють і про подальше відродження паперової справи в Україні.
Михайло Орел, головний редактор журналу «Паперове моделювання» (м. Херсон): «Це така справа, яка сприяє історичному розвиткові, інтелектуальному розвиткові, розвиває терплячість у дітей».
Відвідувачі такою красою вражені. Вони з цікавістю розглядають усі найменші деталіта дивуються реалістичності фігур.
Дмитро, відвідувач виставки: «Дуже гарні моделі, вражає просто, така терплячість!».
Микита, відвідувач виставки: «Робота тонка, це вражає. Взагалі просто цікаво!».
Алла Кушнір, директор Черкаського краєзнавчого музею: «Ця виставка має бути цікавою як сімейне явище. Може прийти батько з сином, купити журнал, зробити все це вдома!».
Фанатів паперового моделювання з кожним днем усе більшає, радіють і автори виставки. Серед поціновувачів є навіть відомі російські політики.
Михайло Орел, головний редактор журналу «Паперове моделювання» (м. Херсон): «Підійшов до мене Жириновський, його зацікавила ця модель Кремля, дуже вразила. Ми з ним сфотографувалися на пам’ять».
Цікавить паперове моделювання сьогодній слабку стать. Щоправда, до танківі крейсерів дівчата цікавості не виявляють. Їм більше до вподоби створювати пам’ятки архітектури. Оцінити ці та інші паперові витвори мистецтва черкащани зможуть у Краєзнавчому музеї до 20 грудня.