Новини на ВІККАВіККА-новиниДніпрові води пожовтіли й помутніли

Дніпрові води пожовтіли й помутніли

- Advertisment -

Дніпрові води пожовтіли й помутніли. Це добре видно навіть неозброєним оком. Санепідеміологи підтверджують: цієї весни вода в Черкаському морі погіршала, як ніколи. Такі зміни вони пояснюють погодними примхами. Річки повиходили з берегів і позбирали звідусіль різний непотріб. Чи не потече це все із кранів містян – поцікавилася Вікторія Курченко.

Григорій Миколайович до Дніпра приходить щодня. Він – затятий рибалка. Скаржиться: цієї весни клює погано. Навіть раки не ловляться.

Григорій Тищенко, рибалка: «Раніше було, коли набереш, то чиста вода, її хотілося пити. А зараз жовта, брудна, жовто-зелена така і тягуча наче».

Спостереження пенсіонера підтверджують санепідеміологи. Передовсім, Дніпро вдвічі мутніший, аніж має бути. У ньому забагато заліза й органіки.

Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «Перш за все, це пов’язано з інтенсивними паводками, які призвели до вимивання органічних сполук із ґрунтів. Ось ці органічні сполуки потрапляли в малі річки (притоки Дніпра), потім потрапляли у Дніпро».

Ось висока вода на початку травня випробовує Канівський і Черкаський райони. Затоплені двори, вулиці та поля. Повноводними річки стали через надто сніжну весну. І клопіт від погодних примх не лише жителям, а й «Водоканалу». Бо саме з Дніпра він бере воду для міста. Та комунальники заспокоюють: за якість тієї, що у кранах, черкасцям не слід турбуватися. Річкову воду, попри скруту, тут нині посилено очищують.

Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Пріоритетом нашого підприємства завжди була якість води, тому підприємство повністю забезпечене всіма необхідними реактивами. Ми працюємо з декількома постачальниками та маємо запаси на 1-2 місяці повноцінної роботи».

Лабораторія підприємства теж працює в посиленому режимі. Тут тепер ще й додатково контролюють якість води.

Ірина Жирна, інженер-лаборант КП «Черкасиводоканал»: «Такі показники, як, наприклад, фосфати, ми робимо раз на місяць. Такий показник міститься в повному аналізі. У зв’язку з тим, що погіршилася вода, робимо раз на тиждень».

Скільки ще триватиме цей форс-мажор – невідомо. Дніпру поліпшає, як самоочиститься. Та вже зараз фахівці припускають: зацвісти він може раніше, ніж зазвичай.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас