Online TV

«Діалоги»: 2 серія

- Advertisment -

Сучасне мистецтво в маси! В обласному краєзнавчому музеї стартував мистецький проект «Діалоги». Роботи різних жанрів у одному виставковому залі експонують уже другий рік поспіль. Цьогоріч свій творчий доробок на «Діалогах» презентував 21 митець із Черкас, Києва, Львова, Івано-Франківська та Ізраїлю. Організаторів проекту тішить активність художників і засмучує брак виставкових площ. Митці нарікають: у Черкасах й до цього часу немає жодної виставкової зали європейського зразка. Утім це їх не зупинить. Із рішучим сучасним мистецтвом уже ознайомилася Марина Лук’яненко.

Виставка сучасного мистецтва у Краєзнавчому музеї розпочалася зі справжнього діалогу. Поціновувачі високого почали збиратися у виставковій залі задовго до відкриття. Вони активно обговорювали побачене, ділилися враженнями, щиро раділи зустрічі зі своїми улюбленими митцями.
Визнаний майстер абстракції Олександр Шепеньков представив на «Діалогах» чотири роботи. На запитання: чому тільки чотири, митець відповідає: «Тому що скромний». Роботи колег Шепенькова зацікавили. Однак подивувало митця зовсім інше. Олександр захоплюється людьми, які в наш час роблять щось не «з-під палиці».
Олександр Шепеньков, художник, учасник проекту: «Це справді дивно, бо я знаю з досвіду, як важко примусити когось щось робити, точніше – примусити можна, але щоб вони самі… Це велика різниця, тобто тут представлені роботи тих, хто справді сам щось робить».

Свої роботи на «Діалогах» презентував і молодий черкаський фотограф Ігор Єфімов. Експоновані світлини він відзняв у Німеччині влітку 2010-го. Остання з чотирьох робіт – символічна. Вона має назву «Три крапки». Автор натякає глядачеві: робота над серією триває.
Ігор Єфімов, фотограф, учасник проекту: «Робоча назва – «Просвет». Специфіка цих фото така, що всі вони відзняті на дуже короткій витримці, там 1 тисячна секунди. Ми бачимо тільки ті ділянки, на які потрапляє сонце, там, де тінь, предмети опиняються в тіні».
Натхненник мистецького проекту «Діалоги» Володимир Яковець на розсуд відвідувачів експозиції представив частину серії «Кохання та Війна».
Володимир Яковець, митець, організатор виставки: «Существуют в мире люди, которые создают и которые разрушает. Таков закон, потому, если ты не создаешь, ты разрушаешь».
Другі «Діалоги» дуже відрізняються від перших, підсумовує організатор. Аналогічний мистецький проект 2010 року був суцільним експериментом.
Володимир Яковець, митець, організатор виставки: «Та выставка была большая, нам давали большой зал в Художественном музее. Я думал, что художников на большой зал не наберем, но в итоге получилось 54 художника. Мы перегрузили тот зал так, что уже негде было вешать работы, вышла очень тяжелая выставка».
Цьогоріч «Діалоги» вирішили зробити камерними. Бажання взяти участь у проекті виявили близько 60 художників. Після ретельного відбору глядач побачив роботи 20. Їх об’єднує загальна тональність: яскрава, експресивна та мажорна.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як найчастіше карають корупціонерів на Черкащині?

За перші п’ять місяців 2025 року на Черкащині винесли 66 судових рішень у справах, пов’язаних із корупцією, повідомляє Опендатабот. ...

Як пережити спеку? Поради від фахівців Черкащини

Спека повернулася в Україну, тож важливо особливо уважно ставитися до здоров’я — свого і найуразливіших близьких: дітей, людей літнього...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас