Новини на ВІККАВіККА-новиниДержавна санепідслужба без пафосу відзначає своє 90-річчя

Державна санепідслужба без пафосу відзначає своє 90-річчя

- Advertisment -

Поважний ювілей. Державна санепідслужба відзначає своє 90-річчя. Гучних святкувань її працівники не влаштовували. На фоні реформування служби ця дата лишилася непоміченою ні в державі, ні в нашій області, ні в місті. Але за роки свого існування міська СЕС має чимало здобутків і приводів для гордості. Про звитяги черкаських санітарних лікарів – наш сюжет.

Це приміщення в 1910 році збудував для своєї родини грабар Майборода. Проте вже через 11 років його пограбували, а дружину вбили. Жити в маєтку чоловік не зміг і почав його здавати в оренду. А ще за шість років тут розмістили нещодавно створену санітарну службу.

Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Поступово нарощувався кадровий потенціал міської санепідстації. До 1939 року досягнуто значних успіхів у зниженні інфекційної захворюваності в місті. Кров’яні інфекції, кишкові інфекції, сипний і черевний тифи знижені до поодиноких випадків. Практично знищено такі захворювання, як віспа та сибірська виразка».

Збій у роботі санстанції стався у воєнні роки. Її робота була припинена, але вже в 46-му знову відновлена. Колектив із 22 осіб успішно ліквідував санітарні наслідки війни. Час розквіту служби припав на перші роки незалежності України. З року в рік вона нарощувала кадровий потенціал та матеріальну базу. У 97-му році черкаську СЕС очолив Василь Загородній.

Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «А у 2006 році лабораторний підрозділ був визнаний кращим в Україні, а через 2 роки мене визнано кращим організатором роботи державної санепідслужби».

Сьогодні колектив черкаської санепідслужби налічує майже сто осіб. Працюють тут цілими династіями. Віталій Жаврід пішов стопами своїх батьків.

Віталій Жаврід, лікар-гігієніст: «Трудовий стаж у нашій сім’ї в санепідслужбі – це 168 років, із яких 25 років навчання».

Особистий стаж роботи лікаря-гігієніста – 27 років. На його переконання, на відміну від лікувальної медицини, профілактична – рятує не десятки людей, а тисячі, оскільки запобігає спалахам епідемій.

Віталій Жаврід, лікар-гігієніст: «Наведу невеликий приклад. Отримали повідомлення про смерть двох молодих людей у Борисполі. Вони вживали рибу. Виявилося, що вона є джерелом ботулізму. Особисто мною вилучено з реалізації 3,5 тонни риби. Уявіть собі, скільки ми вберегли людей».

Це лише на перший погляд, говорить Віталій Жаврід, праця лікаря-санепідеміолога не помітна. Але насправді дуже важлива, бо спрямована на запобігання трагедіям.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Суд повернув Шполянській громаді 40 га землі вартістю майже 2 млн грн

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов прокуратури щодо незаконної оренди земельної ділянки площею 40 гектарів. Про це повідомляє пресслужба...

У Чорнобаївське водосховище випустили майже 2 тисячі коропів

У Чорнобаївській громаді провели зариблення водосховища на річці Ірклій. Про це повідомляє Черкаський рибоохоронний патруль.  До водойми випустили 1905 екземплярів...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас