Новини на ВІККАВіККА-новиниДень комунальника: КП «Черкасиводоканал» - провідне водне підприємство України

День комунальника: КП «Черкасиводоканал» – провідне водне підприємство України

- Advertisment -

Ми рідко звертаємо на них увагу. Але без цих людей наше життя не було б таким комфортним. Цими вихідними своє професійне свято відзначали комунальники. Підприємством-довгожителем у нашому місті є «Черкасиводоканал». Коли вперше в черкаських оселях з’явилась вода та стільки людей стоїть за тим, аби життєдайна волога потрапила в кожен дім, цікавилась кореспондента ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.

Вода в домівках черкасців з’явився майже сто років тому. У 1911 році Черкаська міська дума створила спеціальну водопровідну комісію.
Рашит Гараєв, начальник служби цивільного захисту КП «Черкасиводоканал»: «Строительство было намечено начать 16 августа 1913 года. Деньги для этой цели взяли ссуду в виде займа в суме 345 тысяч. Непосредственно строительством осуществлял инженер-технолог Шведов Аполлон Михайлович, который был приглашен из Уфы».
Черкаський водопровід будували майже рік. І 1 жовтня 1914-го здали в експлуатацію. Тоді потужність міського водогону становила 292 тисячі 500 відер за добу. Воду продавали з чотирьох будок: по 2,5 копійки за відро для населення та по 5 копійок – для підприємств.
Нині все починається із Дніпровської водоочисної станції. Воду забирають із річки та подають на місто, попередньо очистивши. На цим у дві зміни по 12 годин на добу трудяться 110 працівників. Щогодини контролює водопідготовку виробнича лабораторія.

Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Із початком 2011 року відбулася переорієнтація технологічного процесу в бік більш глибокого коагулювання води з метою зниження вмісту органічних сполук, які є основними утворення хлорорганіки. З цією метою ми значно збільшили дози реагентів, коагулянтів і флокулянтів і поліпшили цим самим якість води. Зраз підприємство повністю виконує новий норматив із хлорорганічних сполук. У деякі моменти наші концентрації в десятки разів нижчі, ніж нормативні».
Подальший контроль води у водорозподільній мережі міста здійснює Центральна лабораторія комунального підприємства «Черкасиводоканал».

Інна Петрова, інженер-мікробіолог КП «Черкасиводоканал»: «Та питна вода, яка надходить до наших споживачів, на 100% відповідає сучасним нормам і правилам нового державного документа».
Щоб вода у кранах черкасців була завжди і якісна, на «Черкасиводоканалі» щодень трудяться понад шістсот шістдесят працівників.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Насамперед у роботі колективу, у підборі команди фахівців, які сьогодні компетентно вирішують на місцях всі поставлені завдання. Наше підприємство в рейтингу підприємств галузі в Україні посідає провідне місце. До нас приїжджають навчатися. Ми не стоїмо на місці, навчаємося провідним технологіям і впроваджуємо їх».
Модернізація «Черкасиводоканалу» не за горами. Адже комунальне підприємство отримає кредит від Світового банку. А це 86 мільйонів гривень на розвиток.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас