Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаських школярів учили не пасувати у надзвичайних ситуаціях

Черкаських школярів учили не пасувати у надзвичайних ситуаціях

- Advertisment -

Як розпізнати вибуховий пристрій та як діяти у таких випадках. Черкаським школярам провели уроки виживання та орієнтування в надзвичайних ситуаціях. Такий спецкурс розробили рятувальники. Усе – через збільшення кількості терактів у країні. На лікнепі побували й наші кореспонденти.

Меблі з пляшок, посуд із фольги. Навчати старшокласників виживанню у надзвичайних ситуаціях взялися рятувальники.

Костянтин Проценко, прес-секретар УДСНС у Черкаській області: "Можливо, ви ще не усвідомлюєте це, але ви – не лише майбутнє держави, ви той резерв, фактично, який сьогодні візьме в свої руки і керуватиме країною. І головне – на вас буде покладено питання безпеки: вашої, ваших родичів, ваших близьких".

Окрім того, показали ще й боєприпаси, які почасти використовують терористи. Та розказали, як діяти в разі такої знахідки. За лектора – сапер. Він напередодні повернувся з буремного Сходу.

Андрій Клінков, старший сапер групи піротехнічних робіт: "Без запала она практически безопасна. Если, опять же таки, не бросать в костер. Запал по себе опасный. Переломать, нажать, наступить – будет взрыв. До 30 метров от него могут разлетаться осколки".

Школярі такі навчання сприймають "на ура". Кажуть: користі від них більше, ніж від уроків цивільної оборони.

Валерія Васільєва, учениця школи №5: "Я думаю, що це мені знадобиться, тому що кожна людина повинна це знати. Знадобиться чи не знадобиться. Але у разі чого, потрібно діяти. Я вважаю, це дуже актуально, тому що ми повинні знати, як діяти, якщо, не дай Боже, це станеться на нашій території. Це дуже важливо для нас".

Анастасія Кравченко, учениця школи №5: "До цього нам розповідали про такі заходи, але не було запрошено людей і не було наочно це все показано, продемонстровано".

Щоб закріпляти теорію на практиці, у школі виріши проводити ще й спонтанні перевірки. Так, напередодні розклали в приміщенні муляжі вибухівок.

Василь Байда, завідувач шкільним господарством: "Техперсонал буквально в лічені хвилини подзвонили мені на мобільний. Сказали, що знайшли щось незвичайне. Деякі діти дуже зосереджено до цього поставилися: повідомили чергового, повідомили адміністрацію, а деякі просто подивилися, що це їх не стосується і пішли далі. Тобто якщо з дітьми цю роботу проводити правильно, то вони уже будуть підготовлені".

Такі перевірки планують проводити й надалі. Аби діти знали, як діяти у випадку надзвичайної ситуації.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас