Черкаські школи перевіряють. Уже третій день освітні заклади міста обходить спеціальна комісія. У ній – освітяни, санепідеміологи й еменесівці. Вони з’ясовують: чи готові школи вже за два тижні прийняти учнів. Перевіряльники нишпорять по всіх закутках. Дивляться, чи буде за чим вчитися школярам і чи не сипатиме їм на голову зі стелі. Разом із комісією шкільними коридорами пройшлися і наші кореспонденти.
У черкаській гімназії № 9 навели марафет. Пофарбували підлогу, поклеїли шпалери, зробили ремонт у санвузлах, їдальні та спортзалі.
Василь Захарчук, директор Черкаської гімназії №9: «Класи просторі, світлі, теплі. У них нові меблі та парти».
А ще – встановили вентиляційні системи, замінили лампочки на енергоощадливі, а старі вікна – на склопакети. Першою все це бачить спеціальна комісія. Вже третій день поспіль вона перевіряє рівень підготовки черкаських шкіл до нового навчального сезону. У її складі – освітяни, санепідеміологи та еменесівцівці. Інспектують не лише стан будівель, а санітарні норми та рівень безпеки в ній. У цілому, кажуть перевіряльники, оцінки за підготовку закладів позитивні.
Євгеній Степко, член комісії: «Уже перевірено 20 шкіл. Школи, які ми перевірили, готові до навчального року».
Ремонти у школах доводилося робили коштом і батьків, і спонсорів, і міського бюджету, кажуть у профільному департаменті.
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «У нас зараз поточні капітальні ремонти за бюджетні кошти виконані на 200 тисяч гривень».
За кошти міста в цьому році поремонтували внутрішні системи водопостачання та каналізації. А ще – встановили лічильники холодної води, полагодили електро- та тепломережі, заасфальтували подвір’я. Окрім того, у кількох школах поремонтували ще й покрівлі. Велику увагу приділили енергозбереженню. Активно утеплювали фасади та встановлювали склопакети, звітує Ірина Топчій. Ще збираються встановити у школах задля економії індивідуальні теплові пункти.