Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські медики закликають батьків вакцинувати своїх чад від пневмококової...

Черкаські медики закликають батьків вакцинувати своїх чад від пневмококової інфекції

- Advertisment -

Черкаські медики закликають батьків вакцинувати своїх чад від пневмококової інфекції. За світовою статистикою, саме остання є причиною №1 смертності дітей, віком до 5 років. З огляду на те, що з кожним роком хвороботворна бактерія стає все стійкішою до антибіотиків, фахівці радять робити профілактику – щеплюватися. Мовляв, це і дешевше, ніж лікування, і для здоров᾿я ліпше. Аргументи лікарів чули наші кореспонденти.

Сьогодні лікарі всього світу б’ють на сполох: щороку зростає кількість хворих на пневмонію, менінгіт, сепсис, синусит і отит. І в усіх цих хвороб один і той же збудник.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я МВК: «Є такий збудник – бактерія streptococcus pneumonia. Вона викликає в дітей перших 5 років життя серйозні проблеми, які є причиною №1 дитячої смертності в дітей до 5 років».

За статистикою, кожні 20 секунд від пневмококової інфекції у світі гине дитина. Ризик ускладнень від неї в сотні разів вищий у дітей, які мають хронічні хвороби нирок, легень, уроджені вади серця та судин, ВІЛ-інфікованих, із імунодефіцитами та бронхіальної астмою.

Інна Кімлик, лікар-імунолог: «Всего известно более 90 типов стрептококка пневмонии, и к каждому из них возникает свой ответ. Около 48 штаммов вызывают заболевания у человека. То есть реально каждый из нас данной инфекцией может переболеть 48 раз. Потому что каждый раз у нас будут вырабатываться разные антитела».

Тому медики радять батькам потурбуватися про здоров᾿я своєї малечі – вакцинувати її. Українці ж поки шарахаються щеплень, як чорт ладану. Інтернет-форуми й ЗМІ все частіше майорять повідомленнями про побічні наслідки вакцинації.

Наталя Штепа, обласний дитячий інфекціоніст: «Европейские страны, Америка, Канада уже детям вводят эту вакцину по календарю за средства государства».

Утім в Черкасах можна знайти і прихильників вакцинації. Незважаючи на її чималу вартість (це кілька тисяч грн) і певні побоювання, Галина Іванівна вирішила таки зробити щеплення своїй маленькій онучці.

Галина Кочерга, прихильниця щеплень: «Ми зрозуміли, що треба робити. Але коли ми зробили щеплення, в нас була дуже велика насторога, як дитятко, його організм (а воно ще маленьке, ми почали його з першого місяця вакцинувати) все це переживе. Слава Богу, на сьогодні організм дуже добре переносить щеплення».

Поки що щеплення проти пневмококових хвороб є лише рекомендованим. Однак уже сьогодні фахівці МОЗ України обговорюють додання вакцинації проти пневмококової інфекції до Національного календаря щеплень.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Уманщині уламки ворожого безпілотника пошкодили домогосподарство

Сьогодні, 10 липня, в Уманському районі вдень оборонці знищили ворожий безпілотник. Пошкоджене домогосподарство, люди цілі. Повідомляє Ігор Табурець, начальник...

Убив товаришку по чарці: у Золотоноші чоловіку оголосили про підозру

Накинувся з кулаками на жінку, а потім — задушив її. У Золотоноші чоловіку повідомлено про підозру. Повідомляє Поліція Черкащини. 7...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас